Imię, które było na topie już w XIII wieku. Wierzono, że działa jak talizman

Miało zapewniać szczęście i dobrobyt, a także chronić przed złem.
Imię, które było na topie już w XIII wieku. Wierzono, że działa jak talizman
Fot. pexels
10.07.2024

Joanna to jedno z najstarszych imion, które po dziś dzień nie straciły na popularności. Było znane już w dobie antycznej. W Polsce zaczęto nadawać je w XIII stuleciu. Warto wiedzieć, że wywodzi się z języka hebrajskiego. Pochodzi od imienia Yochanan, które oznacza „Jahwe/Bóg jest łaskawy”. Wierzono, że działa jak talizman. Miało zapewniać szczęście i dobrobyt, a także chronić przed złem.

Zobacz także: Mężczyźni spod tego znaku zodiaku uchodzą za partnerów idealnych. Nigdy nie zawodzą

Joanna: pewna siebie, ambitna, zmysłowa, nieprzewidywalna

Jakie charaktery mają kobiety noszące imię Joanna? W żadnym razie nie można odmówić im wielkiej pewności siebie. Nie należą do grona przysłowiowych szarych myszek. Są pewne swojej wartości. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielkie wrażenie robią na otoczeniu. Rzadko kiedy miewają problemy z samoakceptacją. Przeciwnie, uważają się za osoby wyjątkowe. Roztaczają wokół siebie pełną magnetyzmu sensualną aurę. Mają wielu adoratorów.

Kobiet noszących to imię wszędzie jest pełno. Są wesołe, otwarte i spontaniczne. Śmiało można uznać je za prawdziwe wulkany energii. Swoją witalnością mogłyby obdzielić jeszcze kilka osób. Ponadto nieprzeciętnie ambitne i zdeterminowane Joanny mają wielki apetyt na życie. Lubią nowe wyzwania. Wychodzenie ze strefy komfortu nie sprawia im raczej trudności. Uwielbiają smak adrenaliny, której potrzebują niemalże jak tlenu. Stawiają na kolekcjonowanie wrażeń i rozmaite ekscytujące przygody. Rutyna albo je męczy i spowalnia ich działania albo wyprowadza z równowagi. 

Jakie jeszcze są Joanny? Na pewno szczere, niekiedy nawet do bólu. Na szczerość stawiają w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. Nigdy nie zamiatają problemów pod dywan. Otwarcie i bez ogródek mówią o swoich potrzebach, lękach, marzeniach i irytacjach. Co jeszcze? Na pewno lubią stawiać na swoim i mieć ostatnie zdanie w dyskusji. Zdarza się im narzucać innym swoją wolę. Bywają apodyktyczne, a w sferze miłosnej nieprzewidywalne. Niełatwo je usidlić. Ot, szybko się nudzą.  

Szczęśliwą cyfrą Joanny jest 5. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast biel. 

Zobacz także: Ten sen świadczy o tym, że w Twoim związku nie dzieje się za dobrze. Czas na poważną rozmowę jest łaskawy

Polecane wideo

Ranking: Najbardziej i najmniej zmysłowe znaki zodiaku
Ranking: Najbardziej i najmniej zmysłowe znaki zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie