Prowadzisz w ten sposób samochód? W niektórych miejscach możesz zapłacić wysoki mandat!

Zdecydowanie warto wiedzieć.
Prowadzisz w ten sposób samochód? W niektórych miejscach możesz zapłacić wysoki mandat!
fot. Pexels/ Jill Wellington
05.07.2024

Wiosną i latem większość z nas nosi na zewnątrz okulary przeciwsłoneczne. Z akcesorium tym nie żegnamy się również, gdy wsiadamy do samochodu – także jako kierowca. I choć może się wydawać, że prowadzenie pojazdu z przeciwsłonecznymi okularami na nosie to nic złego, istnieją regiony na świecie, gdzie można dostać za to mandat.

Przeczytaj też: Ten włoski kurort rozpoczyna walkę z pewną grupą turystów. Władze wprowadzają zakazy

Prowadzenie samochodu w okularach przeciwsłonecznych. Są kraje, gdzie można dostać za to mandat

Okulary przeciwsłoneczne poza tym, że stanowią modny dodatek, chronią nasze oczy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Jednakże, gdy ich szkła są zbyt ciemne, mogą – według niektórych – utrudniać prowadzenie samochodu. W Polsce nie ma żadnych przepisów dotyczących zakazu kierowania pojazdów mechanicznych w okularach przeciwsłonecznych, ale w Wielkiej Brytanii już tak.

Jak to możliwe? Oczywiście za szkodliwe nie są uznane wszystkie modele, a jedynie te, które mają mocno przyciemnione szkła. Aby policja nie miała zastrzeżeń, nie można prowadzić w okularach o stopniu zaciemnienia wyższym niż czwarty poziom. Jeśli „przekroczymy tę granicę”, musimy liczyć się z mandatem. Funkcjonariusze mogą ukarać nas też grzywną, jeśli w okularach przeciwsłonecznych będziemy prowadzić pojazd w nocy lub w warunkach o słabej widoczności. Jak wysoka jest to kara? 100 funtów, czyli około 500 złotych.

Przeczytaj też: Bucket list na wakacje. 10 rzeczy, dzięki którym zapamiętasz ten wyjazd na zawsze

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 1.07. – 7.07.
Horoskop tygodniowy 1.07. – 7.07. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie