Niezwykłe kobiece imię, które było hitem w XIX wieku. Wywodzi się z antyku

Obecnie zajmuje 135. miejsce na liście najczęściej nadawanych imion.
Niezwykłe kobiece imię, które było hitem w XIX wieku. Wywodzi się z antyku
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/rico.reinhold)
01.07.2024

Leokadia należy do grupy najoryginalniejszych i najrzadziej spotykanych kobiecych imion. Brzmi romantycznie i bardzo dystyngowanie. Warto wiedzieć, że jest bardzo stare i wywodzi się z języka greckiego. Oznacza natomiast „kwiat ludu” bądź „blask ludu”. Od najdawniejszych czasów było utożsamiane z wieloma cnotami. Kobiety, które je nosiły, uważano za niebywale szlachetne. W Polsce osiągnęło ogromną popularność w XIX stuleciu. Potem na długo o nim zapomniano. 

Zobacz także: Ludzie spod tego znaku zodiaku są uważani za najbardziej zmysłowych. Nikt nie prześcignie ich w sztuce flirtu

Leokadia: troskliwa, sumienna, urocza, kapryśna 

Jakie charaktery mają kobiety noszące niebanalne imię Leokadia? Na pewno łagodzą obyczaje. Roztaczają wokół siebie pełną ciepła aurę. Są urocze, sensualne, delikatne, pogodne i pełne wiary w ludzi. O wszystkich starają się myśleć jak najlepiej. Nigdy nikogo nie oceniają. Traktują innych tak, jak same chciałyby być traktowane. Trudno o osoby bardziej szlachetne, empatyczne i sprawiedliwe. Leokadie brzydzą się kłamstwem. Nie znoszą manipulacji, jak i rzucania słów na wiatr. Traktują wszelkie dane obietnice, jak i obowiązki z wielką powagą. Wykazują się sumiennością i pracowitością.

Co jeszcze? Można na nie liczyć w każdej sytuacji. Warto wspomnieć, że to urodzone dyplomatki. Z wyczuciem rozwiązują wszelkie konflikty. Wiedzą jak im zaradzić. W związku z tym sporo osób prosi je o różnego rodzaju porady, jak i interwencje. Uważa się je za świetne przyjaciółki. Fenomenalnie uspokajają kłótliwych i naładowanych negatywną energią. Dodają otuchy wątpiącym w siebie. Po rozmowie z nimi życie staje się nagle łatwiejsze i przyjemniejsze. 

A jak wygląda życie miłosne Leokadii? Na pewno dosyć niespokojnie. Kobiety o tym imieniu są świetnymi koleżankami i współpracowniczkami, ale nierzadko fatalnymi partnerkami. Mają po prostu romantyczne, a zarazem bardzo kapryśne dusze. Błyskawicznie się zakochują i w równie szybkim tempie odkochują. Mają niemałe trudności z wybraniem idealnego kandydata na miłość życia. Nie lubią konfrontować się z tymi, których właśnie porzuciły na lodzie. W takich chwilach wykazują się skrajnym egoizmem. Jako że to dla nich bolesne i niewygodne, zapadają się nieoczekiwanie pod ziemię. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na wiadomości. 

Szczęśliwą cyfrą Leokadii jest 2. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast biel.

Zobacz także: Ten sen to znak, że skrywasz wiele lęków. Najwyższy czas zadbać o swoje samopoczucie

Polecane wideo

Dziewczyny z Nowego Jorku ubierają się w charakterystyczny sposób. Na jakie trendy stawiają teraz?
Dziewczyny z Nowego Jorku ubierają się w charakterystyczny sposób. Na jakie trendy stawiają teraz? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Tarantula (Ocena: 5) wczoraj 01:02
Bardzo ładne imię
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 01.07.2024 16:13
Ciekawe :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie