Kobiece imię, które traktowano jak talizman. Stało się hitem już w XIX wieku

Miało odpędzać zły los i zapewniać dobrobyt.
Kobiece imię, które traktowano jak talizman. Stało się hitem już w XIX wieku
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/rico.reinhold)
02.06.2024

Janina to imię, które przez bardzo długi czas traktowano jak talizman. Miało odpędzać zły los i zapewniać dobrobyt. Wszystko dzięki jego znaczeniu: „ciesząca się łaską bożą”. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Jan, które zostało zapożyczone z języka czeskiego. W Czechach znano je od średniowiecza. W Polsce stało się bardzo popularne w XIX stuleciu. Potem na pewien czas o nim zapomniano. Do łask powróciło w latach trzydziestych XX wieku. Dziś nie nadaje się go zbyt często. Znajduje się obecnie na 98. pozycji pod względem popularności. 

Zobacz także: Znaki zodiaku, które mają bardzo bujną wyobraźnię. Mijają się z prawdą, ubarwiają swoje opowieści

Janina: uparta, ambitna, pracowita, apodyktyczna

Jakie charaktery mają kobiety noszące nieczęsto spotykane imię Janina? Są bardzo pewne siebie. Odznaczają się nieprzeciętnie silną psychiką. Twardo stąpają po ziemi. Doskonale wiedzą, czego chcą od życia i nie boją się po to sięgać. Lubią wychodzić ze strefy komfortu. Kochają współzawodnictwo. Doskonale pobudza je do działania. Są zdeterminowane, profesjonalne i szalenie ambitne. Nigdy nie spoczywają na laurach. Chcą zdobywać zaszczyty i awanse, więc nieustannie dają z siebie wszystko. Mają skłonności do pracoholizmu i perfekcjonizmu. Nieustannie zatracają się w pracy. Tego samego oczekują od współpracowników. Bywają zdziwione tym, że tylko one chętnie zostają po godzinach. Nie tylko przez to nie pracuje się z nimi łatwo.    

Janiny są przekonane o swojej nieomylności. Myślą, że zawsze mają rację. Nie znoszą, kiedy ktoś się im sprzeciwia. Muszą mieć ostatnie zdanie w dyskusji. Zdecydowanie nie można uznać ich za mistrzynie w sztuce dyplomacji. Jeżeli ktoś nadepnie im na odcisk, przez bardzo długi czas o tym nie zapominają. Rzadko kiedy spotyka się kobiety aż tak pamiętliwe. Warto dodać, że Janiny mają dwie twarze. Nie wszyscy mają szansę je zobaczyć. 

Otóż kobiety noszące to imię w miłosnym polu zmieniają się nie do poznania. Na co dzień nieustępliwe, odważne i robiące wrażenie osób niepokonanych, czy nawet bezwzględnych, stają się wrażliwymi, empatycznymi towarzyszkami. W objęciach ukochanego zrzucają swój pancerz. Pozwalają sobie na romantyzm i szaleństwa, od których zazwyczaj stronią. Mało kto spodziewa się po nich podobnych rzeczy. 

Szczęśliwą cyfrą Janiny jest 9. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast fioletowy.

Zobacz także: Szczęśliwe cyfry w dacie urodzenia. Ile z nich znajdziesz w swojej?

Polecane wideo

Największe odzieżowe hity lata. Oto pełna lista!
Największe odzieżowe hity lata. Oto pełna lista! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.06.2024 21:25
Karynaaa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2024 13:41
Karina. Imię talizman mopsu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie