Polski wypiek uznano za najlepsze ciasto na świecie!

Możemy być dumni.
Polski wypiek uznano za najlepsze ciasto na świecie!
fot. Pexels/ Hilal Bülbül
23.05.2024

Najlepsze ciasto świata? Nasza polska szarlotka! I nie są to puste słowa! Wypiek ten znalazł się bowiem na pierwszym miejscu w rankingu portalu Taste Atlas. Za nim wytypowano jeszcze 78 innych propozycji z całego globu.

Przeczytaj też: „Koniec diety! Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relacje z jedzeniem” - wywiad z Pauliną Małek

Szarlotka ogłoszona najlepszym ciastem świata!

To nie pierwszy raz, gdy polski wypiek został dostrzeżony przez Taste Atlas, czyli projekt promujący kuchnię lokalną, jednak po raz pierwszy znalazł się na prowadzeniu. Szarlotka, bo to o niej mowa, wyprzedziła 78 innych przysmaków. Werdykt zapadł na podstawie 2811 zweryfikowanych opinii użytkowników tego serwisu.

Jaki wypiek znalazł się na drugim miejscu? Geraardsbergse mattentaart, czyli niemiecki placek z ciasta francuskiego z nadzieniem migdałowym. Podium zamyka grecki przysmak Sfakianopita, który może przypominać naleśnik. W pierwszej piątce znajdziesz też amerykańską tartę limonkową i austriacki odpowiednik polskiej szarlotki, czyli Appeltaart.

Warto wiedzieć, że w rankingu pojawiło się najwięcej specjałów z USA. 30 pozycji to bowiem amerykańskie słodkości. A jeśli chodzi o nasze rodzime wypieki, w plebiscycie znalazło się miejsce wyłącznie dla liderki – szarlotki.

Organizatorzy „konkursu” podkreślają, że smak to dość subiektywna historia. Niemniej plebiscyt ten ma na celu promowanie lokalnego jedzenia i tradycji kulinarnych.

Przeczytaj też: Jedna z najpiękniejszych plaż świata znajduje się w Polsce. Oto wyniki zestawienia Golden Beach Awards

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05.
Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie