Jedno z najbardziej romantycznych kobiecych imion. Kojarzy się ze sztuką i literaturą

W zeszłym roku zostano nadane zaledwie dwadzieścia jeden razy.
Jedno z najbardziej romantycznych kobiecych imion. Kojarzy się ze sztuką i literaturą
Fot. Pexels
23.05.2024

Ofelia to niewątpliwie jedno z najoryginalniejszych i najbardziej romantycznych kobiecych imion. Błyskawicznie budzi skojarzenia z literaturą i sztuką. To bowiem tytuł jednego z kultowych dramatów autorstwa Williama Szekspira. Tak zatytułowany jest też jeden z najbardziej znanych obrazów w dziejach malarstwa pędzla prerafality Johna Everetta Millaisa. W Polsce nie spotyka się go często. W zeszłym roku zostano nadane zaledwie dwadzieścia jeden razy. Warto wiedzieć, że jest bardzo stare i wywodzi się z języka łacińskiego. 

Zobacz także: Znaki zodiaku, które najczęściej bywają wampirami energetycznymi. Osaczają i wyprowadzają z równowagi

Ofelia: wrażliwa, błyskotliwa, kapryśna, wiecznie bujająca w obłokach

Jaki charakter mają kobiety noszące niebanalne imię Ofelia? Mówi się, że to pogodne i nieprzeciętnie szlachetne osoby o złotych sercach. Łagodzą obyczaje. Wszyscy doskonale czują się w ich towarzystwie. Nietrudno się temu dziwić, jako że potrafią słuchać i dla każdego mają dobre słowo. Stronią również od manipulacji, brzydzą się kłamstwem. Nie wyobrażają sobie, że miałyby wyrządzić komuś przykrość lub nie wyciągnąć do niego pomocnej dłoni. Nie oceniają innych. Są szalenie empatyczne. Mają przenikliwe umysły. Ich wyrafinowane, zawsze dyplomatyczne riposty zapamiętuje się na długo.

Nie da się nie zauważyć, że Ofelie mają bardzo melancholijną naturę. To myślicielki, które czują więcej niż inni. Wiecznie bujają w obłokach. Pochłaniają je nierzadko zagadnienie filozoficzne. Nie można raczej ochrzcić ich mianem mocno stąpających po ziemi. Logika przegrywa u nich z intuicją. To nią zdecydowanie wolą się kierować. Trzeba przyznać, że świetnie na tym wychodzą. Nierzadko doradzają innym. Wszyscy przychodzą do nich po rozmaite porady. Choć lubią przebywać z ludźmi, wolą nie grać w towarzystwie pierwszych skrzypiec. Są introwertyczkami, które w pełni otwierają się tylko przed najbliższym gronem przyjaciół i członków rodziny.

W miłości Ofelie bywają bardzo kapryśne. W tym polu ich zazwyczaj wyśmienita intuicja niekiedy zawodzi. Same często nie potrafią odgadnąć, co tak naprawdę czują. Kochają szaleństwa, intensywne emocje i adrenalinę. Obawiają się stabilizacji i tego, że miałyby utracić swoją niezależność. Kochają czuć się wolne. Niełatwo je w sobie rozkochać, jeszcze trudniej usidlić. Uda się to jedynie osobom o podobnych im osobowościach.

Szczęśliwą cyfrą Ofelii jest 9. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast zieleń.

Zobacz także: Te znaki zodiaku często odnoszą sukces finansowy. Co jest sekretem ich pomyślności?

Polecane wideo

Ślubne kreacje, które zbierają mnóstwo komplementów. Będziesz w nich zachwycać
Ślubne kreacje, które zbierają mnóstwo komplementów. Będziesz w nich zachwycać - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie