Masz w domu lawendę? Wrzuć ją pod poduszkę, a zdziwisz się, jaką ma moc!

Przekonaj się na własnej skórze.
Masz w domu lawendę? Wrzuć ją pod poduszkę, a zdziwisz się, jaką ma moc!
fot. Pexels/ lil artsy
11.05.2024

Problemy ze snem dotykają coraz większej grupy ludzi. Stres, zbyt duży kontakt z niebieskim światłem, a także zbyt szybki tryb życia powodują, że trudno nam o odpowiedni, nocny relaks. W konsekwencji nie jesteśmy tylko niewyspani. Warto bowiem wiedzieć, że nieodpowiednia dawka snu lub też niejakościowy sen przyczyniają się do powstawania wielu chorób. Co więc robić, gdy trudno jest oddać się w objęcia Morfeusza? Zanim sięgniesz po specjalistyczne środki, wypróbuj pewien zupełnie naturalny sposób. O czym mowa? Chodzi o lawendę pod poduszką.

Przeczytaj też: Jakie wrażenie robisz na innych? Wszystko zdradza ten obrazek

Włóż lawendę pod poduszkę i zwalcz problemy ze snem

Czym właściwie jest lawenda? Mowa o gatunku rośliny, który kojarzymy głównie z południem Europy. Hoduje się go w różnych celach. Zaczynając od ozdobnych, po kosmetyczne i lecznicze. Warto zdawać sobie sprawę, że kwiatów lawendy można pozyskać też miód i olejek. Olejek ten ma właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, a ponadto pomaga odstraszyć komary i mole oraz się odprężyć. Nie zapominajmy, że lawenda ma też zastosowanie w kuchni – jako przyprawa.

A czy wiesz, że lawenda może również działać uspokajająco? Jest to szczególnie cenna informacja w momencie, gdy cierpisz na bezsenność lub często wybudzasz się w nocy. Wystarczy, że ususzoną gałązkę włożysz pod poduszkę, a już następnego ranka przekonasz się o jej mocy. A poza tym piękny zapach w sypialni gwarantowany.

Zresztą, przekonaj się na własnej skórze!

Przeczytaj też: Bajkowy dom popularnej blogerki. Wnętrza idealne?

Polecane wideo

Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie
Cudowny dom legendarnego artysty. To miejsce robi gigantyczne wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie