Wstążka przywiązana do damskiej torebki to nie tylko ozdoba, ale także sygnał

Warto znać tę zakodowaną wiadomość.
Wstążka przywiązana do damskiej torebki to nie tylko ozdoba, ale także sygnał
fot. istock/ abezikus
28.04.2024

Z jednej strony mówi się, by okazywać wsparcie dla matek – szczególnie młodych. Z drugiej strony pewne kwestie są tak wrażliwe, że dana osoba może po prostu nie życzyć sobie jakiegokolwiek wsparcia. Skąd więc wiadomo, kiedy naprawdę ktoś oczekuje od nas pomocy, a kiedy taką propozycją go jedynie urazimy? Na pomoc przyszła Anna Mathur, tworząc specjalną wstążkową akcję dla matek.

Przeczytaj też: Czy kontakt z kotami może powodować schizofrenię? Naukowcy twierdzą, że ryzyko jest "dwa razy większe"!

Co oznacza wstążka przy damskiej torebce czy wózku?

O pewnych rzeczach mówi się czasami trudno. Znacznie łatwiej jest je… pokazać. I tak na przykład, jeśli jesteś młodą mamą, która potrzebuje wsparcia, możesz wyrazić to poprzez zaczepienie na torebce czy wózku wstążki.

Byłam z trójką dzieci na głównej ulicy, jedno krzyczało, a dwoje pozostałych pozostawało w tyle. Czułam się całkowicie wyczerpana i walczyłam ze łzami. Rozejrzałem się wokół siebie i zobaczyłam nieznajomych, inne mamy, rodziny i ludzi samotnych. Tak bardzo chciałam zwrócić się do kogoś w tym momencie, o dobre słowo, ciepły uśmiech lub pomocną dłoń. Czułam, że kilka osób widziało, jak walczę, ale mogły się martwić, że poczuję się urażona, jeśli zaproponują wsparcie – powiedziała Anna Mathur, pomysłodawczyni tego projektu.

Mathur, która na co dzień pracuje jako psychoterapeutka, przyznała również, że poziom zdrowia psychicznego matek mocno się obniża. Nic więc dziwnego, że jej inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Pamiętaj więc, że jeśli potrzebujesz ciepłego słowa czy pomocnej dłoni, daj sygnał społeczeństwu. Nie tylko bliscy ci ludzie mogą być otwarci na wsparcie. A jeśli sama widzisz zawiązana wstążeczkę, nie przechodź obojętnie. Dobro wraca!

Przeczytaj też: „Metoda 369” to magnes na powodzenie i spełnienie marzeń

Polecane wideo

Najgorętsze dodatki sezonu: czapeczki baseballówki, denimowe torebki oraz...
Najgorętsze dodatki sezonu: czapeczki baseballówki, denimowe torebki oraz... - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.04.2024 12:22
Chyba macie narąbane w głowach. Na Zalando jest multum torebek sprzedawanych już ze wstążką przy torebce i nie sądze żeby były dedykowane do mam w potrzebie!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie