Co kolory bielizny mówią w różnych kulturach świata?

Wybierz odpowiedni odcień i sprawdź jego symbolikę.
Co kolory bielizny mówią w różnych kulturach świata?
Fot. pexels
17.04.2024

W różnych kulturach na całym świecie kolory bielizny mają szczególne znaczenia, które mogą wpływać na nasze codzienne życie. W Polsce szczęścia dodaje bielizna koloru czerwonego - na studniówkę lub z okazji nowego roku.

Zobacz także: Lista miast, w których mieszkają najatrakcyjniejsi mężczyźni

Symbolika kolorów na świecie

Czerwony – W Hiszpanii i Chinach czerwony symbolizuje szczęście i powodzenie, zwłaszcza w miłości. To idealny wybór dla tych, którzy pragną pasji i dynamiki w swoich relacjach.

· Symbolika: Kolor czerwony sprzyja miłości, pasji i szczęściu.

· Występowanie: Wiele kultur, głównie Hiszpania, Włochy oraz Chiny

Żółty – W krajach Ameryki Łacińskiej żółta bielizna jest znakiem szczęścia finansowego i radości. To kolor, który przynosi optymizm i energię, idealny na start nowych projektów i przedsięwzięć.

· Symbolika: Żółty kolor jest uważany za symbol dobrobytu i pomyślności.

· Występowanie: w Kolumbii i Wenezueli oraz w innych częściach świata.

Zielony – Jest kolorem płodności w krajach Bliskiego Wschodu i Azji, a także symbolizuje bliskość z naturą i odnowę. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają harmonii i spokoju.

· Symbolika: Zielony kolor jest często kojarzony z nadzieją, świeżością i nowym początkiem. W Irlandii noszenie zielonej bielizny może przynieść szczęście.

· Występowanie: W wielu kulturach.

Czarny – W Chinach czarny kojarzony jest z dobrym zdrowiem i dobrobytem, a w Afryce symbolizuje dojrzałość i siłę. To barwa, która daje poczucie stabilności i pewności siebie.

· Symbolika: Czarny kolor jest często kojarzony z elegancją, powagą i tajemniczością. W niektórych kulturach wierzy się, że czarny kolor chroni przed negatywnymi energiami i złymi duchami.

· Występowanie: Czarna bielizna jest popularna na całym świecie.

Fioletowy – W kulturach Bliskiego Wschodu oznacza bogactwo i niezależność, a także jest kolorem kreatywności. Idealny dla tych, którzy chcą wzmocnić swoją niezależność i wyrazić siebie w nowy sposób.

· Symbolika: tajemniczość, duchowość i królewskość.

· Występowanie: kraje Bliskiego Wschodu, Chiny oraz starożytny Egipt - ulubiony kolor Kleopatry.

Niebieski – symbolizuje spokój i zdrowie w Brazylii, a także siłę i długowieczność w Indiach. Jest to kolor, który promuje zdrowie psychiczne i fizyczne.

· Symbolika: W hinduizmie niebieski jest barwą boską, symbolizującą Boga Krysznę. W zachodnich kulturach jest często kojarzony z niebem, spokojem i zaufaniem.

· Występowanie: W hinduizmie, ale także w innych częściach świata.

Zobacz także: TA wyspa jest uważana za najpiękniejszą na świecie

Ciekawostką może być, że znaczna część bestsellerowej bielizny to kolor czarny - ponad 90% bestsellerów marki Promees jest koloru czarnego (dane na marzec - kwiecień 2024). Na 54 najpopularniejsze produkty, aż 50 z nich to kolor czarny, pozostałe 4 są koloru czerwonego. W Polsce czarna bielizna jest popularna ze względu na swoją uniwersalność i elegancję, ale także dlatego, że jest postrzegana jako barwa, która dodaje pewności siebie i siły.

- Polki cenią sobie bieliznę, która oferuje komfort i poczucie własnej wartości. Każdy kolor ma swoje unikalne znaczenie, zainspirowane różnorodnymi kulturami świata. Bielizna nie jest tylko produktem, pomaga wyrażać siebie i dbać o swoje dobre samopoczucie - podsumowuje przedstawiciel Promees.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Najbardziej zaskakujące cechy znaków zodiaku
Najbardziej zaskakujące cechy znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie