To niezwykłe imię oznacza „lwicę”. Jest jednym z najstarszych w historii

Wywodzi się z południa Europy.
To niezwykłe imię oznacza „lwicę”. Jest jednym z najstarszych w historii
Fot. pexels
31.03.2024

Imię Leonia jest tak oryginalne, że zazwyczaj zapamiętuje się w mig. Brzmi naprawdę niecodziennie. Kojarzy się z kulturą śródziemnomorską. Słusznie, jako wywodzi się właśnie z południa Europy. Jest znane już od doby starożytnej. W języku greckim oznacza „lwicę”.

Zobacz także: Kiedyś uważano, że ten znak zodiaku posiada niezwykłe moce. Fascynuje do dziś

Leonia: odważna, pełna wigoru, władcza

Jakie charaktery mają kobiety noszące niebanalne imię Leonia? To osoby nieprzeciętnie pewne siebie. Doskonale wiedzą, czego chcą od życia. Z godną pozazdroszczenia brawują realizują wszystkie swoje cele. Nie istnieją dla nich rzeczy niemożliwe. Próbują do upadłego, w końcu triumfują. Ich hart ducha zaskakuje. Mają optymistyczne charaktery i zawsze potrafią dostrzec coś dobrego nawet w bardzo przykrych sytuacjach. Jakie jeszcze są Leonie? Na pewno nie można uznać ich za szare myszki. W większości bywają ambitne, władcze, błyskotliwe, pracowite i niezwykle zmysłowe. Są głośne, rozflirtowane, szalone. To prawdziwe wulkany energii. Witalnością mogłyby obdarować jeszcze kilka osób.  

Kobiety noszące imię Leonia najbardziej w świecie cenią sobie niezależność. Jeśli czują, że istnieje choćby cień ryzyka, że ktoś zamierza im ją odebrać, wpadają w popłoch, a potem atakują. W sferze przyjacielskiej, jak i miłosnej potrzebują bardzo dużo swobody. Ufają bliskim w stu procentach i same domagają się podobnego traktowania. Lubią o sobie decydować. Nie pozwalają się zamykać w złotych klatkach. Nie zniosłyby ciężaru toksycznej relacji. Ich partnerzy muszą być tak silni psychicznie jak one. Ponadto Leonie zawsze chcą stawiać na swoim. Jeśli nie mogą mieć ostatniego zdania w dyskusji, irytują się. Dążenie do kompromisu to dla nich pojęcie abstrakcyjne. 

Szczęśliwą cyfrą Leonii jest 6. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast czerwień. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku nigdy nie robią pierwszego kroku. Jeśli chcesz z nimi być, uzbrój się w cierpliwość

Polecane wideo

Tajniki liczb 1-31: Co zdradza Twój dzień urodzenia?
Tajniki liczb 1-31: Co zdradza Twój dzień urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie