Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Swojego rodzaju lansem jest przechwalanie się na temat przeczytanych książek. Jednak nie każda z nas ma czas i ochotę na czytanie coraz to nowych pozycji, których jest sporo. Mamy dla was idealne wyjście z opresji - można być błyskotliwą, nie czytając książek.
Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?
23.07.2008

"Czy czytałaś …?" - to pytanie towarzyszy nam niemal codziennie. Za każdym razem wprawia nas w zakłopotanie i za każdym razem boimy się być przyłapane na nieznajomości superważnej książki. Wychodzi na to, że przyszedł kres naszych stresów.

Francuski literaturoznawca wydał esej. Dowiemy się z niego, że profesor uniwersytetu dzieli książki na te, których nie zna, te, które zna ze słyszenia oraz te, które przekartkował i o których zapomniał. W eseju profesor wspomina także o tym, że często czuje się przytłoczony liczbą tytułów, które powinno się znać. To zupełnie jak my, a przecież większość z nas profesorami nie jest. Jego rada jest taka - zamiast opowiadać o nieprzeczytanej książce, szybko zacznijmy mówić o swoim życiu. Podobno działa w stu procentach. Szczegóły tego „zabiegu” znajdziemy w „Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało”, PIW, 29,90 zł.

Co powiecie na takie małe oszustwo?

Polecane wideo

Komentarze (56)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 18:51
najlepiej powiedzieć, że nie czytałam i koniec. a nie sciemniać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2009 10:26
lepiej po prostu powiedziec, ze sie nie czytalo i tyle ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2009 17:09
tak tak to prawda koniecznie to przeczytajcie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2009 17:08
Polecam sagę "Zmierzch" (film średni, ale książka boska, genialna Stephenie Meyer:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2008 14:01
ja czytam codziennie i kiedy skończe jedną książke kupuję odrazu drugą. wole czytać książki niż oglądać filmy... aaa! dobre! ciekawe ile masz książek i za ile je kupujesz ? a biblioteka nie byłaby lepsza ? gdybym ja miałabym tak robić..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie