To imię oznacza „silną i wspaniałą”. Często nadawano je włoskim arystokratkom

Kobiety, które je noszą, to wulkany energii.
To imię oznacza „silną i wspaniałą”. Często nadawano je włoskim arystokratkom
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/rico.reinhold)
19.02.2024

Julianna to jedno z najoryginalniej brzmiących kobiecych imion. Jest bardzo stare. Co ciekawe, na Półwyspie Apenińskim nadawano je już w dobie antycznej. Od zawsze kojarzyło się w wyższymi sferami, jako że kiedyś było zarezerwowane wyłącznie dla arystokracji. Oznacza „silną i wspaniałą”. Obecnie znajduje się w Polsce na 124 miejscu pod względem popularności. 

Zobacz także: Znak zodiaku, który zawsze robi dobrą minę do złej gry. Ciągle tłumi emocje

Julianna: pogodna, dumna, ambitna, władcza 

Jakie osobowości maja kobiety noszące czarujące imię Julianna? Przede wszystkim to prawdziwe wulkany energii. Tak, niezwykle trudno dotrzymać tempa temperamentnym, błyskotliwym, optymistycznym i bardzo pewnym siebie Juliannom. Nakręcają innych dobrą energią, ale wciąż gdzieś gnają. Nie potrafią usiedzieć w miejscu. Są nieprzeciętnie ambitne i zdeterminowane. Lubią uczyć się nowych rzeczy i zdobywać kolejne doświadczenia. Są głodne wiedzy i świata. Do szczęścia potrzebują regularnych dawek adrenaliny. Są wręcz uzależnione od silnych emocji. Sprawia to, że często nie wiedzie się im za dobrze w życiu miłosnym. Spokój i błogość mylą nierzadko z nudą oraz rutyną. Zostawiają innych na lodzie, bojąc się panicznie, że utkną w martwym punkcie i przestaną się rozwijać. Skaczą z kwiatka na kwiatek, nieustannie poszukując wymarzonego ideału.   

Ponadto warto wiedzieć, że Julianny lubią mieć ostatnie zdanie w dyskusji. Nie tłumią emocji, mówią to, co myślą. Są też dumne i władcze. W miłości bywają zachłanne i strasznie zazdrosne. To dumne kobiety, które unoszą się zawsze honorem. Potrafią, a co najważniejsze lubią kierować grupą. Doskonale czują się w roli liderek. Inni się nimi inspirują, uważając je również za godne zaufania. To fantastyczne oddane przyjaciółki. 

Szczęśliwą cyfrą Julianny jest 1. Jej szczęśliwą barwą jest natomiast czerwień. 

Zobacz także: Polskie słowa, które idealnie sprawdziłyby się w roli imion, gdyby nie… ich znaczenie

Polecane wideo

Kiedyś sprzedawała warzywa na targu. Została jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie
Kiedyś sprzedawała warzywa na targu. Została jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie