Raport o aktywności fizycznej Polaków. Nie jest dobrze

Aż 76 proc. osób po 60. roku życia deklaruje, że w ogóle nie podejmuje aktywności fizycznej.
Raport o aktywności fizycznej Polaków. Nie jest dobrze
Fot. pexels
20.11.2023
Sylwia Kropiewnicka

Jak wynika z badania MultiSport Index 2023, aktywność fizyczna Polaków maleje wraz z wiekiem. Mimo że 81 proc. seniorów w Polsce traktuje ruch jako istotny element profilaktyki zdrowotnej, obecnie trzy czwarte osób po 60. roku życia (76 proc.) nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w tygodniu” – czytamy w raporcie.

Zobacz także: Co zostawiamy w taksówkach? Doczepiane włosy, etui na noże, podpisana umowa o pracę…

Znaczny procent polskich seniorów nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej

O tym, że aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w profilaktyce zdrowotnej i zapobieganiu chorobom chyba nikomu przypominać nie trzeba. Niestety, znaczna część Polaków po 60. roku życia mimo że dobrze o tym wie, deklaruje, że aktywności fizycznej nie podejmuje się w ogóle. Jak możemy przeczytać w raporcie sporządzonym na podstawie badania MultiSport Index 2023:

Wśród seniorów w Polsce zaledwie co czwarty jest aktywny fizycznie minimum raz w tygodniu. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia zaleca osobom po 65. roku życia co najmniej 2,5 godziny aerobowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności lub co najmniej 75 minut aerobowej aktywności fizycznej o dużej intensywności w tygodniu.

Z badania dowiadujemy się także:

Obecnie łącznie blisko 20 proc. aktywnych fizycznie seniorów do ulubionych ćwiczeń zalicza gimnastykę lub zajęcia fitness. Co więcej, niemal połowa ćwiczących osób po 60. roku życia chciałaby korzystać z karty sportowej, uprawniającej do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych.

„Brak aktywności fizycznej wśród seniorów jest coraz poważniejszym problemem społecznym, którego nie można ignorować” – czytamy w raporcie.

Zobacz także: Ksiądz ostro o używaniu perfum przez parafianki. „W Domu Bożym nie może pachnieć kobietą”

 

Polecane wideo

Które zawody sprzyjają niewierności najbardziej?
Które zawody sprzyjają niewierności najbardziej? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.11.2023 07:01
Chjuj z takim radiem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie