To kobiece imię było hitem w XVII wieku. Dziś znów wraca do łask

Obecnie znajduje się na 135 miejscu pod względem popularności.
To kobiece imię było hitem w XVII wieku. Dziś znów wraca do łask
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/maralafontan/)
08.11.2023

Teresa to imię, które wywodzi się z języka greckiego. Oznacza „mieszkankę wyspy Thera” (dziś Santorini). W basenie Morza Śródziemnego było znane już od doby antycznej. W Polsce pojawiło się jednak stosunkowo późno. Sporą popularność osiągnęło w XVII wieku. Warto wiedzieć, że dziś znów zaczyna panować na nie moda. Nadal można uznać je jednak za oryginalne, jako że obecnie znajduje się na 135 miejscu pod względem popularności.   

Zobacz także: Zaczynasz randkować ze Skorpionem? Czas poznać jego największe wady i zalety

Teresa: uczciwa, rozsądna, mocno stąpająca po ziemi

Jaki charakter mają kobiety noszące imię Teresa? Przede wszystkim to osoby, które mocno stąpają po ziemi. Nie pozwalają, aby emocje brały nad nimi górę. Nawet jeśli czują się zawiedzione, zirytowane, czy skrzywdzone, starają się odsunąć uczucia na bok i myśleć logicznie. Są zdania, że jedynie spokój może je uratować. Nie potrafią zrozumieć osób, które myślą sercem a nie rozumem. Często nie dogadują się z ludźmi o dużych temperamentach. Uważają ich za egzaltowanych. 

Rzadko kiedy spotyka się aż tak uczciwe, prawdomówne i pomocne osoby. Przyjaźniąc się z Teresami, możemy liczyć na nie w każdej sytuacji. Nie rzucają słów na wiatr. Ponadto cechuje je wielka ambicja, determinacja i pracowitość. Lubią czuć się potrzebne i mieć ręce pełne roboty. 

Teresy najbardziej cenią sobie w życiu spokój. Nie można uznać ich za spontaniczne. Jeśli cokolwiek dzieje się niezgodnie z ich planem, momentalnie tracą grunt pod nogami. W takich sytuacjach zachowują oczywiście zimną krew, jednakże czują się bardzo niekomfortowo. Nie mają po prostu najmniejszej ochoty na nieoczekiwane zwroty akcji. Na wszelki wypadek skrupulatnie przygotowują więc plany awaryjne. 

W miłosnym polu Teresy także stawiają na rozsądek. Zanim się w komuś w pełni zaufają, wystawiają go na liczne próby. Ich serca można zdobyć statecznością i poważnym podejściem do życia, a nie niepoprawnym romantyzmem. 

Szczęśliwą cyfrą Teres jest 7. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast biel. 

Zobacz także: Ten znak z indiańskiego horoskopu to wolny duch. Kocha niezależność, adrenalinę i wyzwania

Polecane wideo

Obłędne kreacje na jesienne imprezy. Dzięki nim na pewno będziesz chwytać spojrzenia
Obłędne kreacje na jesienne imprezy. Dzięki nim na pewno będziesz chwytać spojrzenia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.11.2023 09:33
Teriza Orlovski?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie