Nielubiane imię dla dziewczynek znów staje się popularne. Rodzice je uwielbiają

Kiedyś nie kojarzyło się najlepiej. Dzisiaj – wręcz przeciwnie.
Nielubiane imię dla dziewczynek znów staje się popularne. Rodzice je uwielbiają
Fot. pexels (Cottonbro)
04.11.2023

Przez bardzo długi czas najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek były Zuza, Julka, Laura czy Zosia. Choć moda na nie wciąż trwa, to coraz śmielej w rankingach popularności pojawia się nowa żeńska propozycja. Chodzi o Wandę – imię, które niegdyś nie kojarzyło się najlepiej.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach mają trudne charaktery. Relacje z nimi nie są proste

Znaczenie imienia Wanda

Jak zauważa serwis edziecko.pl, imię Wanda przez wiele osób zaliczane jest do grona tych, które kojarzą się z PRL-em, paniami z dziekanatu, czy zrzędliwymi ciociami. Skojarzenie to jednak z roku na rok zanika, a rodzice coraz chętniej nazywają tak swoje córki. - Imię Wanda było szalenie modne i popularne kilka dekad temu. Jednak po latach odeszło do lamusa, kojarząc się raczej jako relikt minionych czasów. Jednak zmieniło się to pod koniec drugiej dekady lat dwutysięcznych, kiedy zainteresowanie tym imieniem dla dziewczynki zaczęło powoli rosnąć, by chwilę później wystrzelić niczym rakieta. W zeszłym roku dziewczynek, którym nadano imię Wanda, było aż 594, co jest ogromnym wzrostem w porównaniu np. z rokiem 2001, gdzie tych nadań było zaledwie 13 – przytacza dane portal.

Znaczenie imienia Wanda jest bardzo piękne. Tłumaczy się je jako „ta, która ma siłę”. Imię wymyślił prawdopodobnie biskup krakowski Wincenty Kadłubek, który żył na przełomie XII i XIII wieku. Według niego Wanda była legendarną władczynię Krakowa.

Cechy, które przypisuje się kobietom o tym imieniu to przede wszystkim opiekuńczość, życzliwość, wesołość i energię. Wandy uwielbiają przebywać wśród innych ludzi i są niezwykle rodzinne. Doskonale stawiają czoła problemom, nie angażując w to pozostałych. Nie są również zbyt gadatliwe, choć kochają mieć towarzystwo wokół.

Lubicie to imię?

Zobacz także: To urocze imię każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Często nazywano tak starożytne Rzymianki

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LISTOPAD ♥
Horoskop miłosny na LISTOPAD ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.11.2023 06:47
Karyńska Karyna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2023 09:58
Karyna-piękne imię.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 04.11.2023 09:27
W rodzinie urodziła się mała Wandzia. Rodzina załamana. Wszyscy mówili to wprost, że paskudne. Ja jedna uznaję, że to ładne imię. Jeszcze wtedy myślalam, że jest skrajnie niepopularne, co jest wielkim atutem dla mnie. Wanda imię do wymówienia w każdym języku, z ładnym zdrobnieniem. Spoko.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.11.2023 07:11
Ładne imię, ładnie by brzmiało z moim nazwiskiem, w dodatku znane w wielu krajach. Biorę je pod uwagę wybierając imię dla córki.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie