To szlachetnie brzmiące kobiece imię było hitem XIX wieku. Wróży mu się powrót popularności

Póki co zajmuje 34. miejsce w rankingu popularności. W naszym kraju nosi je 206 390 kobiet.
To szlachetnie brzmiące kobiece imię było hitem XIX wieku. Wróży mu się powrót popularności
Fot. pexels
28.09.2023

Bożena to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza „błogosławioną”, czy też „obdarowaną przez Boga”. W Polsce cieszyło się wielkim powodzeniem w XIX stuleciu, a potem w latach czterdziestych oraz pięćdziesiątych XX wieku. Obecnie zajmuje 34. miejsce w rankingu popularności. W naszym kraju nosi je 206 390 kobiet. 

Zobacz także: Ten znak z indiańskiego horoskopu działa na innych jak magnes. Ludzie robią dla niego wszystko

Bożena: uparta, dumna, władcza, bardzo romantyczna

Jaki charakter mają kobiety noszące to szlachetnie brzmiące imię? Przede wszystkim Bożeny zaskakują wielkim hartem ducha. Są silne psychicznie, odważne, przebojowe i bardzo pewne siebie. Doskonale wiedzą, czego oczekują od życia. Jeśli na czymś im zależy, nie odpuszczą, dopóki nie zrealizują danego celu. Z równie dużą determinacją potrafią walczyć o dobro swoich bliskich. Pielęgnowanie rodzinnych więzi ma dla nich ogromne znaczenie. Nie zostawiają nikogo w potrzebie, zawsze można na nie liczyć. Nie rzucają też słów na wiatr. Nie znoszą gołosłownych deklaracji i ludzi, którzy mają skłonności do mijania się z prawdą. 

Bożeny to kobiety nie tylko nieprzeciętnie zdeterminowane, ale i bardzo uparte. Lubią stawiać na swoim. Jeśli nie mogą mieć w dyskusji ostatniego zdania, zaczynają się irytować. Chciałyby po prostu mieć nad wszystkim i nad wszystkimi kontrolę. Jeśli ją tracą, momentalnie zaczynają wpadać w popłoch. Niełatwo się im do tego przyznać nawet najbliższym. Są również dumne. Nie potrafią prosić o pomoc, chociaż same chętnie jej udzielają. Nie umieją też przyznawać się do błędów. Dotyczy to sytuacji, w których doskonale wiedzą o swojej winie. Mimo wszystko idą w zaparte, obstawiając przy swoim. W sferze miłosnej Bożeny są niepoprawnymi romantyczkami. Miłość jest dla nich znacznie ważniejsza od kariery. Są dla niej skłonne do wielu poświęceń.     

Szczęśliwą cyfrą Bożen jest 7. Ich szczęśliwym kolorem jest natomiast niebieski. 

Zobacz także: Trzy znaki zodiaku, które nie potrafią mówić o uczuciach. Nie usłyszysz od nich miłosnego wyznania

Polecane wideo

Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości?
Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie