To imię kojarzyło się kiedyś z elegancją i wdziękiem. Teraz... wiele osób z niego szydzi

W zeszłym roku nazwano tak zaledwie 7 dziewczynek.
To imię kojarzyło się kiedyś z elegancją i wdziękiem. Teraz... wiele osób z niego szydzi
Fot. pexels
27.09.2023

Imię Grażyna w poprzednich dekadach biło często rekordy popularności. Dziś nadaje się je coraz rzadziej. W zeszłym roku nazwano tak zaledwie 7 dziewczynek. Ot, kiedyś kojarzyło się z elegancją i wdziękiem, jednakże nieoczekiwanie mnóstwo osób zaczęło z niego szydzić. Warto wiedzieć, że wywodzi się z języka litewskiego i oznacza „piękną”.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które wciąż wszystkich demotywują. Podcinają skrzydła sobie i innym

Grażyna: zdolna, zabawna, zaradna i bardzo kłótliwa

Jaki charakter mają kobiety noszące imię Grażyna? Przede wszystkim to osoby obdarzone wieloma talentami  i nieprzeciętnie kreatywne. Lubą uczyć się nowych rzeczy, rozwijać się i czerpać z życia pełnymi garściami. Życie zawodowe ma dla nich ogromne znaczenie. Grażyny potrafią całkowicie się mu poświęcić. Mają niemałe skłonności do pracoholizmu. Z przyjemnością zostają w pracy po godzinach. Dają z siebie wszystko, a każde zadanie traktują bardzo poważnie. Cechuje je upartość, ambicja oraz rzadko spotykana determinacja. Są niezwykle obowiązkowe i nawet najbłahszych obowiązków nie wykonują na pół gwizdka. Nie akceptują ludzi, którzy nie potrafią zachować się profesjonalnie. Jeżeli coś sobie postanowią, nie spoczną dopóki ich cel nie zostanie zrealizowany. Nigdy nie tracą wiary w siebie. Są przekonane o swojej wyjątkowości. 

Grażyny mają wiele zalet, ale i niemało wad. Ich pewność siebie niekiedy onieśmiela. Często jest brana też za arogancję. Nie potrafią przyznawać się do błędów i chcą mieć w każdej dyskusji ostatnie zdanie. Dużo oczekują od siebie, ale też od innych. Bywają apodyktyczne. Oczekują, że inni będą całkowicie się im podporządkowywali. Ponadto szybko można je wyprowadzić z równowagi. Są kłótliwe i pamiętliwe. Raczej nie dają ludziom drugich szans. W miłości są stałe. Jeśli pokochają kogoś całym sercem, nie widzą poza nim świata. 

Szczęśliwą cyfrą Grażyn jest 4. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast biel. 

Zobacz także: Ta cyfra numerologiczna zdradza najczęściej. Uwielbia flirtować i jest uzależniona od dreszczyku emocji

Polecane wideo

Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości?
Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie