Oryginalne imię żeńskie, które oznacza „łagodną, delikatną”. Nadaje się je już od starożytności

Obecnie zajmuje 369. miejsce w rankingu popularności. W naszym kraju nosi je 1672 kobiet.
Oryginalne imię żeńskie, które oznacza „łagodną, delikatną”. Nadaje się je już od starożytności
Fot. pexels
24.09.2023

Klementyna to imię, którego nie spotyka się często. Należy nie tylko do grupy najrzadszych, ale i najstarszych. Warto wiedzieć, że nadawano je już w dobie starożytnej. Wywodzi się z języka łacińskiego. Oznacza natomiast  „łagodną, delikatną, miłosierną”. Obecnie zajmuje 369. miejscu w rankingu popularności. W naszym kraju nosi je 1672 kobiet. 

Zobacz także: Trzy znaki zodiaku, które nie potrafią mówić o uczuciach. Nie usłyszysz od nich miłosnego wyznania

Klementyna: pogodna, pomocna i... pamiętliwa

Jaki charakter mają kobiety noszące rzadkie imię Klementyna? Przede wszystkim to osoby serdeczne, pogodne, uczynne, szczere, niezwykle wrażliwe i empatyczne. Wiele osób uważa, że mają złote serca. Nie są zdolne do podłości i manipulacji. Zawsze można na nie liczyć. Bardzo chętnie pomagają innym. Wyciągają pomocną dłoń do każdego, kto tego potrzebuje. Trudno o lepsze i wierniejsze przyjaciółki. Klementyny są świetnymi słuchaczkami. Potrafią wczuć się w sytuację, w której ktoś właśnie się znalazł. Inni chętnie się im zwierzają. Doskonale znają się na ludziach, więc warto kierować się ich poradami. Ponadto to prawdziwe dyplomatki. Błyskawicznie potrafią rozwiązać nawet najbardziej zaogniony konflikt. Mają świetne podejście zarówno do osób o wybuchowych temperamentach, jak i do introwertyków.

Klementyny są kobietami honorowymi i prawdomównymi. Nie znoszą fałszu i zakłamania. Jeśli ktoś je oszukał, raczej mu tego nie zapomną. Będą się wobec niego szlachetnie zachowywały, jednakże nigdy w pełni mu już nie zaufają. Są po prostu bardzo pamiętliwe. W miłości są stałe. To romantyczki, które marzą o wielkiej miłości na całe życie. 

Szczęśliwą cyfrą Klementyn jest 7. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast zieleń. 

Zobacz także: Te cyfry numerologiczne są bardzo zadufane w sobie. Często tracą przez to znajomych

Polecane wideo

Przywitaj jesień nowymi dekoracjami. Oto dodatki, które upiększą Twoje wnętrza i poprawią Ci nastrój
Przywitaj jesień nowymi dekoracjami. Oto dodatki, które upiększą Twoje wnętrza i poprawią Ci nastrój - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie