To jedno z najpiękniejszych damskich imion. Wywodzi się od rzymskiej bogini

Znajduje się na 119 miejscu pod względem popularności w Polsce. Obecnie nosi je 32 586 kobiet.
To jedno z najpiękniejszych damskich imion. Wywodzi się od rzymskiej bogini
Fot. pexels (Anna Shvets)
17.09.2023

Diana to jedno z najpiękniejszych i najoryginalniejszych kobiecych imion. Jest bardzo stare. W rejonach Półwyspu Apenińskiego było niezwykle popularne szczególnie w dobie renesansu. Wywodzi się z języka łacińskiego. Oznacza „boską”. Faktycznie ma wiele wspólnego ze światem niematerialnym. Pochodzi bowiem od imienia rzymskiej bogini księżyca, lasów, roślinności, polowań i płodności. Boginię Dianę utożsamiano z grecką Artemidą. Znajduje się na 119 miejscu pod względem popularności w Polsce. Obecnie nosi je 32586 kobiet.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które są najbardziej złośliwe. Bywają uszczypliwe i cyniczne także dla bliskich, więc niełatwo z nimi żyć

Diana: dumna, zmysłowa kobieta, która kocha czerpać z życia pełnymi garściami

Jaki charakter mają kobiety noszące imię Diana? Przede wszystkim to osoby, które nie boją się ryzyka. Pociąga je adrenalina. Potrzebują jej niemalże jak powietrza. Są nieprzeciętnie błyskotliwe, kreatywne, sprytne, odważne, pewne siebie i nieustraszone. Jeżeli o czymś marzą i bardzo czegoś pragną, nie spoczną, dopóki się to nie ziści. Wierzą, że to nie los, ale one same kierują swoim życiem. Potrafią z wielkim uporem walczyć o szczęście. Są przekonane o swojej wielkiej wartości i o tym, że mają do spełnienia ważną misję. Nigdy nie stawiają na najbanalniejsze rozwiązania. Nie uznają bylejakości, jak i zadowalania się przysłowiowymi okruszkami. Od razu z brawurą sięgają po najsmakowitsze kąski.  

Przebojowe Diany posiadają cechy przywódcze i doskonale potrafią kierować zespołem. Mają w sobie ciepło, budzą zaufanie, a do tego potrafią błyskawicznie zjednywać sobie ludzi. Z każdym znajdą wspólny język. Świetnie znają się na ludzkich charakterach. Szybko dostrzegają to, co przeoczają inni. 

Ponadto kobiety o tym oryginalnym imieniu mają w sobie wielki zmysłowy czar. Uważa się je za tajemnicze i pełne magnetyzmu. Mają ogromne powodzenie. Przez swoje skłonności opiekuńcze wybierają nierzadko partnerów o łagodnych, stonowanych charakterach. To w ich przypadku duży błąd. Zaznają szczęścia tylko z ludźmi, którzy nie będą obawiali się ich wewnętrznej siły. 

Szczęśliwą cyfrą Dian jest 7. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast zieleń. 

Zobacz także: Ta cyfra numerologiczna ma wielkie szczęście w miłości. Nigdy nie dowie się, czym jest złamane serce

Polecane wideo

Na punkcie tych jesiennych butów oszalały wszystkie francuskie it girls. Są stylowe i niebiańsko wygodne
Na punkcie tych jesiennych butów oszalały wszystkie francuskie it girls. Są stylowe i niebiańsko wygodne - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Jadwiga (Ocena: 5) 22.09.2023 13:18
Planowanie dziecka to często skomplikowany czas, czasem okazuje się, że zajście w ciąże nie jest takie proste. Wyznaczanie dni płodnych zdecydowanie ułatwia kontrola cyklu na komputerze Cyclotest MyWay
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 17.09.2023 16:56
Mam na imię Diana,aczkolwiek opis totalnie ze mną nie współgra totalnie, zresztą zawsze uważałam że te opisy imion są strasznie losowe XD Bardzo mnie irytuję gdy ludzie mówią na mnie Daria. Jedna fizjoterapeutka na turnusie ciągle tak na mnie mówiła, pomimo że ciągle ją poprawiałam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie