Barbie Foot Challenge stał się viralem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie

Dlaczego lepiej nie podejmować tego wyzwania?
Barbie Foot Challenge stał się viralem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/barbiethemovie/)
06.08.2023

Śmiało można powiedzieć, że świat dosłownie oszalał na punkcie Barbie. Stało się to jeszcze przed premierą długo oczekiwanego filmu o tym samym tytule. Od długich miesięcy słodka, pełna uroku estetyka określana mianem Barbiecore króluje w modzie, makijażu, jak i we wnętrzach. Fascynujemy się światem wykreowanym przez firmę Mattel. Otaczamy się różem i nosimy go od stóp do głów. Trzeba przyznać, że ma na nas fantastyczny wpływ. Nie tylko poprawia nastrój, ale także świetnie nas odpręża. Niestety nie wszystkie trendy związane z Barbie można uznać za pozytywne. Na pewno nie można nazwać tak Barbie Foot Challenge, który stał się viralem i wielkim hitem TikToka. 

Zobacz także: Te wnętrza na pewno spodobałyby się Barbie. Są przytulne, urocze i pełne różowych słodkich dodatków

Ryzykowne wyzwanie Barbie Foot Challenge

Na czym polega słynne Barbie Foot Challenge? Jest to nic innego jak naśladowanie charakterystycznej pozy stóp lalki Barbie. W jednej ze scen filmu „Barbie” odtwórczyni głównej roli, czyli Margot Robbie, zdejmuje buty na obcasie. Jej stopy pomimo pozbycia się obuwia wcale nie zmieniają jednak kształtu. Nadal wyglądają jak podczas noszenia szpilek. W ramach wyzwania mnóstwo kobiet zaczyna przyjmować podobne nienaturalnie wygięcie stóp w łuk. Ortopedzi i podolodzy przestrzegają, że chodzenie w ten sposób może powodować bardzo poważne urazy, na przykład kontuzje kostki, czy wiązadeł. Lepiej zatem powstrzymać się podejmowania tego modnego wyzwania. 

Zobacz także: Ta influencerka… żyje jak lalka Barbie. Ma różowy dom, samochód, a nawet basen

@sophiawebster Hey Barbie 🎀🌸💖 this Barbie only wears butterfly shoes 🦋 #butterfly #barbie #heybarbie #hibarbie #barbiemovie #barbiefeet #barbieshoes #barbiedoll #dollshoes #dollfeetchallenge #barbieoutfit ♬ original sound - Argo

Polecane wideo

Ta zmysłowa biżuteria podkręci każdą stylizację. Będziesz miała ochotę nosić ją non stop
Ta zmysłowa biżuteria podkręci każdą stylizację. Będziesz miała ochotę nosić ją non stop - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2024 18:42
KurwAa jak ja nie cierpię niektórych trendów 😠😠😠
odpowiedz

Polecane dla Ciebie