To urocze imię oznacza „cenną, wspaniałą”. Nosiła je najsłynniejsza francuska królowa

Obecnie znajduje się na 78 miejscu pod względem popularności w Polsce.
To urocze imię oznacza „cenną, wspaniałą”. Nosiła je najsłynniejsza francuska królowa
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
01.07.2023

Antonina to niezwykłe imię, które wywodzi się z języka łacińskiego. Oznacza „cenną, wspaniałą”. Co ciekawe, nadawano je już od doby starożytnej. W antycznym Rzymie było zarezerwowane dla kobiet z najmożniejszych rodów. Nosiła je również najsłynniejsza francuska monarchini, Maria Antonina. W Polsce zaczęto nadawać je od pierwszej połowy XVII stulecia. Obecnie znajduje się na 78 miejscu pod względem popularności w Polsce. Nosi je 66429 kobiet.

Zobacz także: Jak ognia unikasz spięć w związku? Dla dobra swojej relacji lepiej naucz się mądrze sprzeczać

Antonina: zmysłowa kobieta o wielkiej sile przebicia 

Antoniny to kobiety niezwykłe, robiące na wszystkich duże wrażenie. Są nie tylko błyskotliwe, zabawne i kreatywne, ale też bardzo zmysłowe. Posiadają nieprzeciętny urok osobisty. Bardzo trudno się im oprzeć, jeszcze trudniej od czegokolwiek odwieść. Nie można odmówić im tego, że są świetnymi mówczyniami, które błyskawicznie potrafią przekonać do swoich pomysłów niemałą liczbę osób. Tak przekonująco opowiadają o swoich racjach, że nie sposób się nimi nie zaintrygować. Mają po prostu wielką siłę przebicia. Ludzie ich słuchają i liczą się z ich zdaniem. To dobrze zorganizowane perfekcjonistki, które potrafią zarządzać zespołem. Nigdy nie robią niczego na pół gwizdka. Angażują się w każdą sprawę w stu procentach. Nie potrafią zrozumieć, że nie każdy ma taki sam charakter jak one. Wchodzą więc w konflikty ze współpracownikami, którzy zwykli dawać z siebie 95%... To dla nich zdecydowanie za mało. 

Choć wydają się niekiedy kruche i nieśmiałe, nie warto dać zwieść się pozorom. To zapewne tylko przyjęta przez nie w danym momencie poza. Antoniny są bardzo pewne siebie. Ot, doskonale wiedzą, jak powinny rozmawiać z pewnymi ludźmi, aby zdobyć ich sympatię i zaufanie. Każdego potrafią owinąć sobie wokół palca. Wiedzą, czego chcą od życia i nie cofną się przed niczym, aby to osiągnąć. Manipulacje to dla nich chleb powszedni. 

Antoniny znajdą szczęście u boku partnerów o wielkich temperamentach, których nie będą w stanie zagłuszyć swoim ego i potrzebami. Najbardziej pociąga je właśnie emocjonalna siła, odwaga i brawura. 

Szczęśliwą cyfrą Antonin jest 8. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast czerwień. 

Zobacz także: Znaki zodiaku, dla których wygląd ma największe znaczenie. Bardzo często źle lokują swoje uczucia

Polecane wideo

10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥
10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2023 07:44
Spieldalaj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2023 11:40
Oklepane tak samo jak te wszystkie Julie i Zuzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie