To niezwykłe imię oznacza „młodą dziewczynę”. Symbolizuje radość życia i energię

W Polsce znajduje się obecnie na 158 miejscu pod względem popularności. Nosi je 15560 osób.
To niezwykłe imię oznacza „młodą dziewczynę”. Symbolizuje radość życia i energię
Fot. Unsplash (N. Leah)
10.06.2023

Nela to jedno z najoryginalniejszych i najurokliwszych kobiecych imion. Było kiedyś szalenie popularne w kulturze słowiańskiej. Oznacza „młodą dziewczynę”. To niezwykłe imię talizman. Wierzono, że nadając je córce, zapewnia się jej wielkie życiowe powodzenie. Symbolizowało od zawsze młodość, radość życia oraz niespożytą energię. Przez długi czas było zapomniane, jednakże wciąż wzrasta jego popularność. W Polsce znajduje się obecnie na 158 miejscu pod względem popularności. Nosi je 15560 osób. 

Zobacz także: To męskie zachowanie bardzo często jest źle interpretowane. Warto zacząć myśleć o nim inaczej

Nela: wrażliwa, uczuciowa domatorka, z którą nie można się nudzić 

Nele to kobiety obdarzone nieprzeciętnym urokiem. Roztaczają pełną ciepła aurę. Są łagodne, sympatyczne, pogodne i szalenie optymistycznie nastawione do życia. Nie sposób nie darzyć ich wielką sympatią. To urodzone dyplomatki, które posiadają niezwykłą umiejętność łagodzenia nawet największych konfliktów. Nele łagodzą po prostu obyczaje. Trudno o bardziej uczuciowe i empatyczne osoby. Zawsze troszczą się o innych ludzi. Nie wyobrażają sobie, że mogłyby nie wyciągnąć pomocnej dłoni do kogoś w potrzebie. Można na nich polegać. Nie rzucają słów na wiatr.

Kobiety o tym imieniu często mają mnóstwo świetnych pomysłów. Ich kreatywność zaskakuje. Lubią uczyć się nowych rzeczy. Najlepiej działa im się i pracuje w pojedynkę. Są stworzone do wykonywania zawodów, w których przydaje się artystyczne zacięcie. Chociaż Nele nie stronią od wychodzenia ze swojej strefy komfortu, najbardziej cenią czas spędzany w domowym zaciszu. To prawdziwe domatorki.  

W miłości Nele są romantyczkami. Mają skłonności do zakochiwania się w osobach o trudnych charakterach i z wieloma emocjonalnymi problemami. Są przekonane, że ich miłość i oddanie zdziała cuda. Łudzą się, że dzięki nim w końcu się z nimi uporają. W ten sposób angażują się w toksyczne związki, w których partnerzy wciąż wykorzystują ich dobroć i wyrozumiałość.  

Szczęśliwą cyfrą Nel jest 8. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast zieleń. 

Zobacz także: „Ciągle mówił o ślubie i nagle zostawił mnie na lodzie”. Powody, przez które mężczyźni tracą zainteresowanie swoimi partnerkami

Polecane wideo

Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes”
Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
✨JES JES GUD GUD✨ (Ocena: 5) 26.06.2023 23:15
Czy tylko mi się skojarzyło to imię z "Nela mała reporterka"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2023 07:24
Karina.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 10.06.2023 21:24
Piękne imię.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie