Ciągle czujesz się zestresowana i zmęczona? Ta fenomenalna technika relaksacyjna pozwoli Ci się w pełni odprężyć

Dzięki niej zapomnisz też o problemach z koncentracją.
Ciągle czujesz się zestresowana i zmęczona? Ta fenomenalna technika relaksacyjna pozwoli Ci się w pełni odprężyć
Fot. Unsplash (A. Vamvouras)
06.06.2023

Wszystkie zapewne doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że stres ma fatalny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale i na zdrowie fizyczne. Jeśli żyjemy w stresie, bardzo szybko podupada nasza psychika, ale poza stanami lękowymi, czy wzmożoną irytacją, zaczynamy borykać się również z bezsennością, permanentnym zmęczeniem, bólami głowy, problemami z koncentracją, czy kołataniem serca. Silny stres, który nie jest tylko epizodem, ale towarzyszy nam niemalże przez cały czas, wiąże się zaś z dużym ryzykiem zachorowania na nowotwór, czy poważną chorobę serca. Warto zatem jak najszybciej  zacząć walczyć ze szczególnie uciążliwym, niedającym się zagłuszyć uczuciem zdenerwowania. Stres szybko pokonamy przy pomocy jednej z najskuteczniejszych technik relaksacyjnych, którą określa się mianem skanowania ciała.  

Zobacz także: Obalamy mity o eko modzie. Tak manipulują nami marki

Skanowanie ciała: jedna z najskuteczniejszych technik relaksacyjnych

Redukowanie stresu najlepiej zaczynać, wykonując ćwiczenie oddechowe. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku metoda oddychania przeponowego. Usadawiamy się w zacisznym miejscu, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Prostujemy plecy, wciągamy brzuch, ściągamy łopatki. Nabieramy tlen, angażując w oddychanie mięśnie brzucha. Mamy poczuć, jak przepona unosi się do góry podczas wydechu. Po krótkiej sesji oddechowej z wykorzystaniem przepony, przechodzimy do skanowania ciała, czyli przenoszenia uwagi z jednej partii ciała na drugą. 

Kładziemy się na plecach. Rozluźniamy się. Krzyżujemy nogi i zamykamy oczy. Zaczynamy skupiać się na oddechu. Oddychamy bardzo głęboko, starając się nie myśleć o niczym innym. Następnie kierujemy myśli na poszczególne części ciała. Zaczynamy od tych, które nie sprawiają nam bólu, czy dyskomfortu. Potem przechodzimy do elementów, w których odczuwamy największe napięcie. Myślimy o nich, jednocześnie głęboko oddychając. Robimy to tak długo, aż poczujemy ulgę. 

Zobacz także: Właśnie przez te żywieniowe błędy Twoja waga nie spada. Gdy je wyeliminujesz, szybko zauważysz różnicę

Polecane wideo

Tych obłędnych rzeczy nie może zabraknąć w Twojej szafie. Czołowe trendsetterki z Hiszpanii i Włoch noszą je non stop
Tych obłędnych rzeczy nie może zabraknąć w Twojej szafie. Czołowe trendsetterki z Hiszpanii i Włoch noszą je non stop - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie