Kobiety o tym oryginalnym imieniu to wrażliwe marzycielki. Brzmi szlachetnie i kojarzy się z wiosenną aurą

W Polsce znajduje się na 691 miejscu pod względem popularności.
Kobiety o tym oryginalnym imieniu to wrażliwe marzycielki. Brzmi szlachetnie i kojarzy się z wiosenną aurą
Fot. Instagram.com ( https://www.instagram.com/camilleyolaine/)/Unsplash (J. Zok)
26.05.2023

Hiacynta to imię, które wywodzi się z języka greckiego. Pochodzi od słowa hjakinthos, co oznacza kwiat hiacynt. Trudno zatem o bardziej romantyczne, urocze, a do tego kojarzące się z wiosenną aurą imię. Od doby antycznej wierzono, że nadając je córce, zapewnia się jej wielką życiową pomyślność. Hiacynt był bowiem uważany nie tylko za niezrównaną ozdobę ogrodów, ale także za symbol szczęścia, wierności i lojalności. Hiacynta należy do bardzo rzadko spotykanych imion. W Polsce znajduje się na 691 miejscu pod względem popularności. W naszym kraju nosi je zaledwie 391 kobiet. 

Zobacz także: Życie tych znaków zodiaku nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często mają pecha i regularnie przydarzają się im niemiłe incydenty

Hiacynta: romantyczka, która potrafi postawić na swoim

Hiacynty to kobiety szalenie pogodne, ciepłe, subtelne i wrażliwe. Są niepoprawnymi romantyczkami, które nieustannie mają głowy w chmurach. Często bywają bardzo tajemnicze i nieobecne. Mają w sobie niezrównany magnetyzm. Ich tajemniczość intryguje otoczenie. Nie są raczej rozmownymi duszami towarzystwa, które wciąż rozbawiają innych. Zamiast tego wolą skupiać się na swoich myślach. Inspirują, ponieważ zawsze mają sto pomysłów na minutę. Ich wyobraźnia jest niezwykle bogata i nieograniczona, co zapewnia im nieprzeciętną kreatywność. Hiacynty często obierają w życiu zawodowym kierunki, w których mogą wykorzystywać swój dar.

Nie przeszkadza im samotność. Tylko będąc same ze sobą, potrafią w pełni się zregenerować. Od czasu do czasu mają potrzebę zrobienia sobie przerwy od kontaktów towarzyskich. Wielu ludzi zaskakuje fakt, że tak wrażliwe kobiety potrafią równie głośno tupnąć nogą. Hiacynty nie uznają bowiem w życiu kompromisów i umieją stawiać na swoim. Nie dają sobą manipulować. Jeśli czują, że ktoś je do czegoś zmusza i wywiera na nich presję, zaczynają robić na odwrót. W miłości bywają niestałe. Trudno je w sobie rozkochać. Są kapryśne i lubią silne emocje. Gdy uczucia stygną, zaczyna brakować im adrenaliny. 

Szczęśliwą cyfrą Hiacynt jest 7. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast fioletowy. 

Zobacz także: Cyfry numerologiczne, które często przytłaczają innych swoim temperamentem

Polecane wideo

Okulary przeciwsłoneczne, w których chodzą teraz wszystkie dziewczyny. Są boskie ♥
Okulary przeciwsłoneczne, w których chodzą teraz wszystkie dziewczyny. Są boskie ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie