Sztuczna inteligencja wygenerowała obraz idealnej kobiety i doskonałego mężczyzny. Przerażające?

Oto nierealny ideał piękna.
Sztuczna inteligencja wygenerowała obraz idealnej kobiety i doskonałego mężczyzny. Przerażające?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/ladbible/)
18.05.2023

Jak wygląda idealna kobieta i doskonały mężczyzna? Takie pytanie zadano sztucznej inteligencji. AI - przy użyciu narzędzi do analizy zaangażowania w mediach społecznościowych oraz na podstawie miliardów zdjęć ludzi udostępnianych w Internecie, wygenerowało odpowiedź.

Zobacz także: Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok

Jak według sztucznej inteligencji wygląda idealna kobieta i idealny mężczyzna?

Badanie przeprowadzone przez Bulimia Project za pomocą Dall-E 2, Stable Diffusion i Midjourney wykazało, że – na podstawie danych z social mediów - najbardziej pożądane kobiety mają jasne włosy, oliwkową skórę, ciemne oczy i szczupłą sylwetkę, podczas gdy preferowani mężczyźni są wysocy, ciemnowłosi i muskularnie zbudowani.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LADbible (@ladbible)

- W dobie filtrów Instagrama i Snapchata nikt nie jest w stanie osiągnąć fizycznych standardów wyznaczonych przez media społecznościowe. Dlaczego więc próbować sprostać nierealistycznym ideałom? Utrzymywanie oczekiwań dotyczących wizerunku ciała w sferze rzeczywistości jest zdrowsze zarówno psychicznie, jak i fizycznie – uświadamia Bulimia Project.

Wyniki eksperymentu wykazały również, że kolekcja obrazów inspirowanych mediami społecznościowymi była znacznie bardziej „naładowana seksualnie” niż zdjęcia wygenerowane na podstawie innych miejsc w Internecie.

W przypadku kobiet 37% obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję miało blond włosy, a 53% wyprodukowanych obrazów obejmowało kobiety o oliwkowej skórze.

Tymczasem obraz idealnego męskiego ciała przedstawiał dużych, umięśnionych kulturystów. 67% z nich miało brązowe włosy, podczas gdy 63% obrazów pokazywało opaloną skórę.

LadBible

Po wykorzystaniu sztucznej inteligencji do analizy obrazów, które media społecznościowe przedstawiają jako idealnego mężczyznę i kobietę, The Bulimia Project poprosił AI o podzielenie się swoją perspektywą w oparciu o obrazy z całego Internetu.

Wówczas sztuczna inteligencja wygenerowała zdjęcia mężczyzn z zarostem i głównie z brązowymi oczami i włosami. Idealne kobiety miały z kolei brązowe oczy, brązowe włosy i opaloną skórę.

- Możemy jednak tylko przypuszczać, że powodem, dla którego sztuczna inteligencja wymyśliła tak wiele dziwnie ukształtowanych wersji sylwetek, które znalazła w mediach społecznościowych, jest to, że platformy te promują nierealistyczne typy ciała – wyjaśnia Bulimia Project.

the bulimia projectFot. The Bulimia Project

Polecane wideo

Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio?
Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.8 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2023 22:44
Tą szczęką od tego chłopa to ja se moge na zime przed domem odśnieżać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2023 13:04
Dlaczego nie są czarni i do tego niebinarni? To prowokacja. Powinni być przecież czarni jak smoła a do tego mieć tęczowe majtki.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 21.05.2023 12:04
Oburzenie że nie są czarni za raz się zacznie 🤣
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.05.2023 16:53
nierealne standardy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie