To tajemnicze kobiece imię kojarzy się z boginią Afrodytą i morzem. Trudno o urokliwsze i bardziej romantyczne

Znajduje się na 222 miejscu pod względem popularności w Polsce.
To tajemnicze kobiece imię kojarzy się z boginią Afrodytą i morzem. Trudno o urokliwsze i bardziej romantyczne
Fot. Unsplash (V. Amano/E. Leith)
11.05.2023

Urokliwie brzmiące imię Pelagia należy do grupy bardzo starych. Wywodzi się z języka greckiego. Pochodzi od słowa „pelágios”, czyli „morski”. Warto wiedzieć, że owe tajemniczo brzmiące określenie było jednym z najczęściej stosowanych przydomków Afrodyty, greckiej bogini miłości. Jako że wyłoniła się z piany morskiej, morze było uważane za jej królestwo. Pelagia to nie tylko niezwykle piękne, ale i oryginalne imię. Nie spotyka się go często - znajduje się na 222 miejscu pod względem popularności w Polsce. Obecnie w naszym kraju nosi je 4885 kobiet. 

Zobacz także: Te cyfry numerologiczne nie powinny razem pracować. W swoim towarzystwie zapominają o służbowych obowiązkach...

Pelagia, czyli władcza zmysłowa kobieta, która wie, czego chce

Pelagie od najdawniejszych czasów uważano za kobiety o wielkich temperamentach. To osoby o bardzo silnych osobowościach, nieprzeciętnie pewne siebie i władcze. Obdarzone przenikliwymi umysłami Pelagie doskonale wiedzą, czego chcą od życia. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Jeśli czegoś mocno pragną, nigdy nie dają za wygraną. Uparcie dążą do celu, stosując niekiedy środki, które dla innych byłyby nie do przyjęcia. Pelagie nie stronią bowiem od manipulacji. Świetnie znają się na ludziach i niezwykle celnie potrafią trafiać w ich czułe punkty. Bywają interesowne. Jako że roztaczają wokół siebie niezwykłą zmysłową aurę i są pełne magnetyzmu, rzadko kto, potrafi im odmówić. Na dobrą sprawę niewiele osób zna ich prawdziwe charaktery. Na ich zaufanie i sympatię trzeba sobie zasłużyć.

Kobiety o tym imieniu to urodzone szefowe i liderki. Ludzie respektują je, liczą się z ich zdaniem i chętnie za nimi podążają. Potrafią umiejętnie przewodzić grupą. Jedną z największych wad Pelagii jest to, że w sprawach miłosnych zachowują się podobnie jak w życiu zawodowym. Nigdy nie przestają dowodzić i szefować. Ponadto niezmiernie trudno je zadowolić. Będą szczęśliwe tylko z partnerami o równie silnych charakterach. Jeśli ktoś bez głosu sprzeciwu pozwala im sobą kierować, od razu tracą nim zainteresowanie. 

Szczęśliwą cyfrą Pelagii jest 7. Ich szczęśliwymi barwami są natomiast biel oraz błękit.

Zobacz także: Te znaki zodiaku to najgorsi mężowie. Warto poznać ich największą wadę, zanim powiesz „tak”...

Polecane wideo

Uroczy i poprawiający nastrój trend kawaii opanowuje wnętrza. Zainspiruj się!
Uroczy i poprawiający nastrój trend kawaii opanowuje wnętrza. Zainspiruj się! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie