Matura z WF-u? Mnóstwo osób uważa, że to genialny pomysł

Intrygująca społeczna kampania Decathlonu, która dotyczy ustanowienia WF-u nowym przedmiotem maturalnym, zrobiła w sieci niemałe zamieszanie.
Matura z WF-u? Mnóstwo osób uważa, że to genialny pomysł
Fot. Unsplash (L. Alfarizi)
06.05.2023

Ostatnio niemałe zamieszanie w sieci robi intrygująca społeczna kampania Decathlonu, która dotyczy ustanowienia WF-u nowym przedmiotem maturalnym. Do innowacyjnego pomysłu przekonała się już ogromna liczba uczniów. Teraz czas na podjęcie decyzji przez Ministra Edukacji i Nauki.

Zobacz także: Dowiedziałam się, że moja matka zdradza ojca. Od dwóch tygodni głowię się, czy mu o tym powiedzieć

Matura z WF-u? Wiele osób sądzi, że to możliwe

Kampania Decathlonu dotycząca WF-u, która powstała przy wsparciu Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, Akademii Wychowania Fizycznego Józefowa Piłsudskiego w Warszawie, a także Fundacji Rozwoju Sportu, wywołuje mnóstwo emocji. Spot otwiera bowiem oczy na wiele rzeczy, między innymi na fatalną kondycję dzieci i nastolatków, którzy unikają ruchu, zaniedbując przez to swoje zdrowie. Nie pomaga tu stosunek do wychowania fizycznego większości pedagogów. Otóż WF w polskich szkołach jest nierzadko uważany za przedmiot trzeciej kategorii, którym raczej nie warto zaprzątać sobie głowy.

W oświadczeniu medialnym inicjatorów kampanii padają takie słowa:

Tak, to nie żart. Naprawdę chcemy wprowadzić wychowanie fizyczne w poczet przedmiotów maturalnych. Temat traktujemy z pełną powagą, ponieważ kondycja fizyczna polskiego społeczeństwa jest dla nas niezwykle istotna – to kwintesencja misji naszej marki – mówi Nils Swolkien, CEO Decathlon Polska. – Dlatego uważamy, że sport powinien zyskać należną mu rangę w polskim systemie edukacji. Aktywność fizyczna powinna być częścią życia zdrowego społeczeństwa, ale by tak się stało, odpowiednie postawy i nawyki trzeba kształtować już w młodości. Mamy świadomość, że to wielka zmiana całego systemu. Ale wierzymy, że musimy zacząć go zmieniać już dziś – podkreśla. 

Spora część nauczycieli i uczniów zapaliła się już do tego pomysłu. Teraz wystarczy poczekać tylko na decyzję Ministra Edukacji i Nauki.

Zobacz także: It bags 2023: przegląd torebek, na które panuje obecnie szał. Warto mieć je pod ręką

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Decathlon Polska (@decathlonpolska)

Polecane wideo

Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki
Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 28.08.2023 21:58
Mam autyzm nie nawiąże wf dla mnie to tak starsznie stresujący przedmiot mam na nim dosłownie ataki paniki to najgorszy pomysł o którym słyszałam jako osoba nie wierząca już wolałabym maturę z religii
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.05.2023 21:38
Chyba ich popierdoliło. Jeszcze gorszy pomysł niż matura z religii.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.05.2023 14:01
Uważam że to dobry pomysł ale dodanie tego jako przedmiotu dodatkowego do wyboru jak ktoś chce, NIE obowiązkowego.
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 07.05.2023 10:37
WF-u w ogóle nie powinno być w szkole. Był to najbardziej nielubiany przeze mnie przedmiot. Mimo tego, że mieliśmy nowoczesną salę z lustrami, gdzie można było poprowadzić zajęcia z np. tańca, podstaw baletu, gimnastyki artystycznej to jedyne co robiliśmy to graliśmy w piłkę nożną lub biegaliśmy na rozgrzewkę, albo graliśmy w zbijaka. Cóż jest przyjemnego w byciu tłuczonym piłka? Poza lekcjami WF-u z którego załatwiłam sobie zwolnienie lekarskie, uprawiałam aktywność fizyczną codziennie. Jazda na rowerze, aerobik wodny, taniec towarzyski i współczesny, badminton, sporadycznie jazda konna, spacery, co miło wspominam. Rezygnacja z zajęć wf to był strzał w dziesiątkę.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 07.05.2023 09:00
Fikołki to se sami róbcie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie