7 rzeczy, które codziennie okradają nas z cennego czasu

Ostatnia na pewno Cię zaskoczy.
7 rzeczy, które codziennie okradają nas z cennego czasu
Fot. Unsplash (Bianca Ackermann)
05.05.2023

Mimo że robimy coraz więcej zadań jednocześnie, to wiecznie narzekamy na brak czasu. To zjawisko stało się prawdziwą zmorą XXI wieku. 

Zobacz również: 7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa

Odnosisz wrażenie, że Twoja doba z dnia na dzień kurczy się i brakuje Ci chwili dla samej siebie? Być może powinnaś wykluczyć z niej któryś z poniższych złodziei czasu. Raz na zawsze.

Rzeczy, na które niepotrzebnie tracimy czas

Multitasking

Wielozadaniowość to tylko iluzja, ponieważ zaczynając kilka aktywność jednocześnie, prawdopodobnie nie uda nam się dokończyć żadnej z nich. A nawet jeśli, to na pewno nie z tak samo satysfakcjonującym efektem.

Nie masz wrażenia, że w dzisiejszych czasach robimy coraz więcej i nasza doba wręcz ugina się pod natłokiem obowiązków, a wieczorem i tak mamy do siebie pretensje, że robimy za mało? To pułapka. Lepiej skupić się na jednej czynności i zrobić ją dobrze.

Netflix & chill

Całodniowe napięcie powoduje, że wieczorem nie marzymy już o niczym innym, jak tylko o położeniu się do łóżka z włączonym filmem lub serialem na Netflixie. Kiedyś w domach telewizja leciała "w tle", aby nie było słychać ciszy, ani czuć... samotności.

Nic dziwnego, że nasza głowa nie odpoczywa i czujemy się coraz bardziej zmęczeni. W trakcie posiłków skup się wyłącznie na jedzeniu, a następnym razem zamiast odtwarzać serial, sięgnij po książkę. Z czasem zauważysz sporą różnicę.

Narzekanie

Nasze myśli mają ogromną moc, o czym doskonale mówi słynne prawo przyciągania, więc po co koncentrować się na tym, na co nie mamy żadnego wpływu?

Kiedy zrozumiesz, że marnotrawisz własną energię oraz czas na sprawy, których i tak nie zmienisz, z łatwością poprawisz jakość swojego życia, wyznaczając sobie realne cele i priorytety. Do dzieła!

Robienie zakupów bez listy

Jak często snujesz się po sklepach zastanawiając się, co tak naprawdę chcesz kupić? Pomyśl, ile razy do Twojego koszyka trafiają przez to niechciane produkty, za które przy kasie musisz zapłacić sporą sumę. Pamiętaj, aby zawsze odwiedzać sklep najedzona i z listą potrzebnych produktów.

Możesz przygotować pomysły na posiłki nawet z tygodniowym wyprzedzeniem, albo zainstalować do tego specjalną aplikacje.

Prokrastynacja

Czy wiesz, że przekładanie zadań w nieskończoność kończy się tym, że sprawy urastają do rangi prawdziwych problemów? Choć wcale nie powinny. Lepiej załatwić coś od razu i mieć to z głowy, dlatego warto nauczyć się nowego nawyku.

Umówmy się, idealny moment na realizację i tak nigdy nie nadchodzi. Albo zrobisz to teraz, albo... lista zadań wkrótce porządnie Cię przytłoczy.

Scrollowanie social mediów

Zamiast koncentrować się na obowiązkach, nieustannie przeglądamy tablicę na Facebooku czy Instagramie. Nic dziwnego, że cierpimy na problemy ze snem, skoro wyłączając laptopa, od razu przerzucamy się na telefon. I to leżąc łóżku. Dlaczego to sobie robimy?

Zacznij kontrolować czas, jaki codziennie spędzasz w każdej z poszczególnych aplikacji. Może dobrze byłoby ograniczyć ich ilość? Sama ta świadomość pomoże wprowadzić zmiany. Mamy taką nadzieję.

Zbyt wielu znajomych

Zaskoczona? Owszem, utrzymując relacje na zbyt wielu kanałach, nie jesteśmy w stanie poświęcić każdej z nich wystarczająco dużo uwagi (i ludzie to czują). Jeśli chodzi o przyjaźń, zdecydowanie postaw na jakość, a nie ilość.

Wybierz się na spotkanie i odbądź szczerą, satysfakcjonująca rozmowę, zamiast kolejny raz tracić czas na pogaduszki o niczym na facebookowym komunikatorze. 

Zobacz również: Jak dbać o finanse w związku, aby nie doprowadzać do kłótni?

Polecane wideo

6 sposobów, by spalić dodatkowe kalorie… bez wizyty na siłowni
6 sposobów, by spalić dodatkowe kalorie… bez wizyty na siłowni - zdjęcie 1
Komentarze (70)
Ocena: 4.83 / 5
Gejka 😈😈 oWo (Ocena: 5) 22.09.2023 16:30
Hejo kto chce seexx 🥰🥰🥰
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 30.08.2023 21:07
Gdańska
odpowiedz
SranieToMojaPasja (Ocena: 5) 24.08.2023 14:51
Mam zatwardzenie pomocy
zobacz odpowiedzi (1)
Spermiarz , (Ocena: 5) 23.08.2023 19:53
I love cum❤️❤️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2023 01:01
wiecie co to znaczy Netflix & chill XD?
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie