To oryginalne imię nosi zaledwie 8 kobiet w Polsce. Jest bardzo romantyczne i kojarzy się z wiosną

Pochodzi od nazwy pięknego kwiatu pochodzącego z terenów Ameryki Południowej.
To oryginalne imię nosi zaledwie 8 kobiet w Polsce. Jest bardzo romantyczne i kojarzy się z wiosną
Fot. Unsplash (Maylee/G. Silverio)
02.05.2023

Nieczęsto ma się okazję poznać kobietę o imieniu Nasturcja. Co ciekawe, na terenie naszego kraju nosi je zaledwie osiem osób. To zatem jedno z najrzadziej spotykanych imion. Nie można odmówić mu nie tylko wielkiej oryginalności, ale i czaru. Trudno o bowiem o bardziej romantyczne i elegancko brzmiące kobiece imię, które kojarzyłoby się z wiosną. Pochodzi od nazwy pięknego kwiatu pochodzącego z terenów Ameryki Południowej, a który zdobył swego czasu wielką popularność w europejskim ogrodnictwie. 

Zobacz także: Ten popularny senny koszmar zwiastuje pomyślną przyszłość. Możesz być pewna, że odniesiesz wkrótce wiele sukcesów

Nasturcja: subtelna marzycielka, która nie znosi nudy

Nasturcje to kobiety niezwykle subtelne. Gdziekolwiek się nie pojawią, roztaczają wokół siebie czar. Mają w sobie niezrównane ciepło. Są pogodne, radosne i bardzo serdeczne. Posiadają raczej stonowane temperamenty. Nie lubią grać towarzyskich pierwszych skrzypiec i przejmować w grupie steru. Ceni się je za życiową mądrość - Nasturcje zawsze potrafią dobrze doradzić. Intuicja rzadko kiedy je zawodzi. Doskonale znają się na ludziach i potrafią dostrzec w nich cechy, które często ukrywają. Nie poddają się nawet najbardziej wyrafinowanym manipulacjom. Od razu po poznaniu wiedzą, czy mają do czynienia z osobami o szlachetnych charakterach, czy z podstępnymi kłamczuchami o złych zamiarach.

Emocje nie biorą nad nimi góry. Nasturcje jak mało kto potrafią trzymać je na wodzy. Kierują się rozsądkiem. Wiedzą po prostu, ze gorączkowanie się i irytowanie raczej nie pomoże im w szybszym rozwiązaniu życiowych problemów. Ponadto to kobiety, które nie znoszą nudy. Lubią uczyć się nowych rzeczy. Nie spoczywają na laurach i wciąż chcą zdobywać nowe umiejętności. 

W miłości Nasturcje są romantyczne i czułe. Jeśli się zakochują, to na zabój. Gdy zostaną porzucone, długo nie mogą dojść do siebie, wciąż wierząc, że wszystko da się naprawić. Niekiedy cierpią przez to w samotności przez lata.  

Szczęśliwą cyfrą Nasturcji jest 4. Za ich szczęśliwą barwę uważa się pomarańczowy.  

Zobacz także: Te znaki zodiaku to najgorsi mężowie. Warto poznać ich największą wadę, zanim powiesz „tak”...

Polecane wideo

Jak ubrać się na wiosenną randkę? W tych fenomenalnych stylizacjach zrobisz wielkie wrażenie
Jak ubrać się na wiosenną randkę? W tych fenomenalnych stylizacjach zrobisz wielkie wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
Tejk di L (Ocena: 5) 03.05.2023 22:06
Popieram Katarzynę to imię jest ładne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.05.2023 10:37
Atencjuszka Julka numer 1
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 02.05.2023 12:12
Najpiękniejsze kobiece imię to i tak Narcyza.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie