Najniebezpieczniejsze trendy na TikToku. Te wyzwania kosztowały życie wiele osób

Tiktokowymi viralami stają coraz częściej treści, które mają fatalny wpływ na najmłodszych użytkowników aplikacji.
Najniebezpieczniejsze trendy na TikToku. Te wyzwania kosztowały życie wiele osób
Fot. Unsplash (J. Garcia/E. Garvey)
02.05.2023

Gigantyczna popularność aplikacji TikTok zaskoczyła nawet jej twórców. Otóż według statystyk ze stycznia 2021 roku platforma każdego miesiąca miała prawie siedemset milionów aktywnych użytkowników z całego świata (DataReportal, 2021). Mówi się, że dziś jest ich znacznie więcej. Mnóstwo nagrań, które pojawiają się na TikToku, budzi nie tylko wielkie zainteresowanie, ale i nie lada kontrowersje. Wszystko przez to, że tiktokowymi viralami stają niekiedy treści, które mają fatalny wpływ na najmłodszych użytkowników aplikacji.

Zobacz także: „Test krzyża” zdradza, jak widzą Cię inni i czego oczekujesz od życia

Niebezpieczne wyzwania na TikToku zyskują coraz większą popularność

TikTok jest aplikacją skierowaną do odbiorców w różnym wieku. Jest po prostu uważana za świetną formę rozrywki, jak i za skarbnicę wiedzy z różnych dziedzin. Coraz częściej korzystają z niej więc także dzieci. To właśnie dla nich kuriozalne tiktokowe trendy stanowią największe zagrożenie.

Za trend, który ma najbardziej zgubny wpływ na dzieci i nastolatków, uważa się tak zwane challenges, czyli wyzwania. Jednym z nich jest Benadryl Challange. To wyzwanie, które polega na przyjęciu dużej ilości leków alergicznych w celu wywołania jak najsilniejszych halucynacji. Sporo podobnych medykamentów jest dostępnych w wielu krajach bez recepty, więc zdobycie ich przez małoletnich nie stanowi większego problemu. Benadryl Challange doprowadził już do niejednego zgonu i ogromnej ilości poważnych zatruć. Kolejnym bardzo niebezpiecznym wyzwaniem jest też Blackout Challange, polegający na podduszaniu się do granic utraty przytomności. I przez nie życie straciło wiele dzieci.   

Zobacz także: Te znaki zodiaku mają największą słabość do używek. Najciężej im potem walczyć z nałogami

Polecane wideo

Sezon festiwali już się rozpoczął. Oto najnowsze trendy w modzie festiwalowej, dzięki którym będziesz olśniewać
Sezon festiwali już się rozpoczął. Oto najnowsze trendy w modzie festiwalowej, dzięki którym będziesz olśniewać - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
ディック (Ocena: 5) 06.05.2023 23:21
A blackout challenge, nyquil challenge, the kia challenge, skullbreaker challenge i George Floyd challenge nie istnieją?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie