To jedno z najoryginalniejszych kobiecych imion. Jest znane od starożytności i oznacza „serduszko”

W Polsce jest nadawane bardzo rzadko. Znajduje się na 1030 miejscu pod względem popularności.
To jedno z najoryginalniejszych kobiecych imion. Jest znane od starożytności i oznacza „serduszko”
Fot. Unsplash (O. Iwanov/Izumi)
28.04.2023

Kordula to jedno z najrzadziej spotykanych kobiecych imion. Znajduje się na 1030 miejscu pod względem popularności w Polsce. Obecnie w naszym kraju nosi je zaledwie 130 osób. Będzie więc strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukujemy oryginalnego i pełnego czaru imienia dla córki. Kordula należy do grupy bardzo starych imion. Co ciekawe, nadawano je już w dobie antycznej. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Cordus. Wywodzi się z języka łacińskiego i jest połączeniem dwóch słów: cordus, co oznacza serce oraz przyrostka zdrabniającego ula. Kordula to zatem „serduszko”.

Zobacz także: Te znaki zodiaku mają największą słabość do używek. Najciężej im potem walczyć z nałogami

Kordula, czyli kobieta o ogromnym sercu i równie wielkim temperamencie

Kobiety o imieniu Kordula od niepamiętnych czasów uważano za fantastyczne strażniczki domowego ogniska. Otoczenie widziało je jako osoby pełne ciepła. Wszyscy fantastycznie czuli się w ich towarzystwie. Krótko mówiąc, Kordule zawsze świetnie łagodziły obyczaje. Miały wielkie serca. Gardziły przemocą i manipulacjami. Dokładały wszelkich starań, aby zachowywać się szlachetnie i by wszystkich traktować sprawiedliwie. Cechowała je niemała empatia. Nie pozwoliłyby zostawić kogoś w potrzebie, nawet jeśli kiedyś działał na ich niekorzyść. Kordule nie chowają po prostu długo urazy. Starają się dawać ludziom drugie i trzecie szanse. 

Kordul nie można nie darzyć sympatią. Oprócz tego, że mają ogromne serca, posiadają również równie wielkie temperamenty. To kobiety żywioły, z którymi nie sposób się nudzić. Czerpią z życia pełnymi garściami. Ponadto mają wszechstronne zainteresowania. Uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, walczyć ze swoimi słabościami i kosztować nowych fascynujących przygód. Są pogodne i bardzo optymistycznie nastawione do życia. Ujmują wszystkich poczuciem humoru. Mają do siebie spory dystans i potrafią z siebie żartować. 

W miłości są raczej niestałe i kapryśne. Nie tylko nie jest łatwo je sobą zainteresować, ale i na dłużej zatrzymać. Wciąż pragną nowych silnych doznań. Nie radzą sobie z emocjami, kiedy do relacji zaczyna wkradać się rutyna. Męczą je mężczyźni zbyt racjonalnie i poważnie podchodzący do życia. 

Szczęśliwą liczbą Kordul jest 6. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast czerwień.

Zobacz także: Stworzenie idealnej stylizacji jeszcze nigdy nie było prostsze. Na pewno masz te 2 supermodne rzeczy w szafie

Polecane wideo

Obcięły włosy i… nie żałują. W tych fryzurach wyglądają fenomenalnie!
Obcięły włosy i… nie żałują. W tych fryzurach wyglądają fenomenalnie! - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 23:27
Lepsza jest Hermenegilda. Polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 17:06
Serce po łacinie to jest cor, a nie cordus.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 16:22
Wymysły, takie imię nie istnieje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.04.2023 22:47
Meneliza. Piękne imię.
odpowiedz
Mango ☺️🥭 (Ocena: 5) 28.04.2023 21:02
Napisze co mi się dzieje emotkami :☺️📱
odpowiedz

Polecane dla Ciebie