Najlepsze prezenty na pierwszą komunię. Oto porada księdza

Porada księdza Sebastiana Picura wzbudziła niemałą sensację.
Najlepsze prezenty na pierwszą komunię. Oto porada księdza
Fot. iStock
20.04.2023

Pierwsza komunia święta od zawsze była traktowana jako bardzo ważne wydarzenie. Ostatnimi czasy komunijne celebracje wzbudzają jednak w wielu środowiskach mnóstwo kontrowersji. Nie wymaga się bowiem od nich, aby były jak kiedyś po prostu odświętne, ale wręcz luksusowe. Mnóstwo osób jest zdania, że duchowość schodzi w ich przypadku na bardzo daleki plan. Na tym bliższym pojawiają się z kolei sprawy materialne: drogie ubrania dla dziecka i członków jego rodziny, liczne zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne, wynajęcie pełnej przepychu sali i zapewnienie wystawnego cateringu dla sporej liczby gości, a nawet i przejażdżka limuzyną. Największe znaczenie zdają się mieć jednak podarki. W żadnym razie nie mogą to być tylko symboliczne upominki. Najmilej widziane komunijne prezenty są kosztowne i ekskluzywne. 

Zobacz także: Jaką biżuterię wybrać na ślub? Oto najnowsze zachwycające trendy

Ksiądz Sebastian Picur radzi, jaki prezent wybrać na pierwszą komunię 

Jako że lada chwila rozpocznie się sezon komunijny, w sieci pojawia się mnóstwo porad dotyczących wybrania idealnych prezentów na tę okazję. Głos w tej sprawie zabierają też coraz częściej duchowni, którzy twierdzą, że przez skoncentrowanie się na prezentach, idea pierwszej komunii świętej uległa zdewaluowaniu. Największą sensację zrobiła wypowiedź popularnego księdza Sebastiana Picura, który regularnie publikuje swoje treści na TikToku. Profil duchownego obserwuje już ponad 660 tysięcy osób. Jego materiały cieszą się niemałym powodzeniem - zebrały 12 milionów polubień.

Otóż ksiądz Sebastian Picur odradza dawanie dzieciom na komunię drogich upominków. Twierdzi, że lepiej zostawić je na urodziny. Uważa, że najbardziej trafionym prezentem będzie modlitwa za dziecko. Doradza, aby z rzeczy materialnych postawić na biblię bądź inny podarek, który nawiązuje do charakteru uroczystości. 

Co o tym myślicie? Czy powinno stać się to nowym komunijnym trendem?

Zobacz także: Pozycje, w których zasypiasz z partnerem, wiele mówią o Waszym związku. Sprawdź, czy masz udaną relację

Polecane wideo

Jaką biżuterię wybrać na ślub? Oto najnowsze zachwycające trendy
Jaką biżuterię wybrać na ślub? Oto najnowsze zachwycające trendy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.04.2023 13:17
Dla jednych może być najlepszy a dla drugich najgorszy, więc najlepiej zapytać co dziecko by na prezent chciało. Mój chrześniak chciał gitarę to ją dostanie z megasceny. Nie wymyślał jakiś dziwnych prezentów to normalny młody człowiek jest. Jeszcze dorzucę mu coś w kopercie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie