To oryginalne kobiece imię oznacza „krzak róży”. Trudno o bardziej czarujące

Nie spotyka się go często. Znajduje się na 145 miejscu pod względem popularności w Polsce.
To oryginalne kobiece imię oznacza „krzak róży”. Trudno o bardziej czarujące
Fot. Unsplash (M. Testi/ M. Reich)
19.04.2023

Trudno o oryginalniejsze i bardziej czarujące kobiece imię niż Rozalia. Równie pełna czaru jest też jego symbolika. Imię pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „krzak róży”. Już od czasów antycznych wierzono, że nazywając tak swoją córkę, można spodziewać się tego, że w przyszłości będzie nie tylko olśniewała urodą, ale wyrośnie też na pewną siebie, silną kobietę. Kobietę, której nie można łatwo zranić. W Polsce imię zaczęło być nadawane dopiero w XVII stuleciu. Nie spotyka się go często. Obecnie znajduje się na 145 miejscu pod względem popularności.

Zobacz także: Ludzie spod tego znaku zodiaku są prawdziwymi domatorami. Nie znoszą piątkowych imprez i wyjazdów na urlop

Rozalia, czyli subtelna kobieta o ujmującym poczuciu humoru i wielkiej odwadze

Rozalie to kobiety o intrygujących osobowościach. Są pełne sprzeczności. Tuż po poznaniu wydają się delikatne. Są otwarte, bardzo przyjacielskie i pogodne. Mają fantastyczne poczucie humoru. Emanują też ciepłem, co sprawia, że wszyscy czują się w ich towarzystwie bardzo komfortowo. Ponadto dla każdego mają dobre słowo. Cechuje je wielka empatia i życzliwość. Nigdy nie odwracają się od ludzi w potrzebie. Jeśli przejmą się czyimś losem, zrobią absolutnie wszystko co w ich mocy, aby polepszyć jego życie.   

Wiele osób, które uważało je za kruche, zaskakuje to, że Rozalie potrafią jak lwice walczyć o swoje cele i marzenia. Ich odwaga, wytrwałość i brawura niekiedy wprawiają w zdumienie. Jeżeli czegoś pragną, będą do tego uparcie dążyły, aż w końcu osiągną swój cel. Nie da się im łatwo podciąć skrzydeł. Jeżeli napotkają na swojej drodze osobę o nieszlachetnych zamiarach, która zamierzała opóźnić realizację ich planu, odpłacą się jej z nawiązką. Nie wybaczają szybko. Jeśli się do kogoś zraziły, raczej nie dadzą mu drugiej szansy, choćby bardzo starał się je do siebie przekonać. 

W miłości bywają romantyczne, ale i nieobliczalne. Niekiedy przeżywają emocje zbyt intensywnie. Są wówczas chorobliwie zazdrosne i nieprzyjemnie wybuchowe. Będą szczęśliwe tylko z partnerami posiadającymi równie silne temperamenty.   

Szczęśliwą liczbą Rozalii jest 8. Ich szczęśliwymi barwami są natomiast czerwień i intensywny róż. 

Zobacz także: Nie spotyka się go często. Znajduje się na 145 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Polecane wideo

12 wiosennych stylizacji, które warto skopiować. Będziesz w nich wyglądała fantastycznie
12 wiosennych stylizacji, które warto skopiować. Będziesz w nich wyglądała fantastycznie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie