6 imion, które gwarantują sukces i sławę

Mamy na to konkretne dowody.
6 imion, które gwarantują sukces i sławę
Fot. Unsplash (Sharon Garcia)
17.04.2023

Zastanawiając się nad imieniem dla potomstwa, coraz rzadziej sprawdzamy jego znaczenie. O wiele bardziej liczy się aktualna moda i nasze skojarzenia. W większości nie wierzymy w to, że dane osobowe mogą mieć bezpośredni wpływ na osobowość i dalsze losy dziecka.

Zobacz również: Imiona, które nie przetrwały próby czasu. Dekadę temu nie miały sobie równych

A może jednak coś w tym jest? Autorzy serwisu „What Are The Odds” postanowili sprawdzić, co łączy dotychczasowych laureatów Oscara oraz innych showbiznesowych nagród.

Okazuje się, że bardzo często jest to właśnie imię. Chociaż w większości są przedstawicielami krajów anglosaskich, mogą być inspiracją także dla polskich rodziców.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daniel Radcliffe (@daniel9340)

Jakie imiona gwarantują sukces?

Na liście znalazło się kilka propozycji, które sprawdzą się także wtedy, gdy doceniamy tradycyjne brzmienie. Międzynarodowa kariera wcale nie wymaga „światowego” imienia. Niektóre z nich występują w takiej samej formie, a inne wystarczy przetłumaczyć.

Daniel

Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Daniel Craig, Daniel Radcliffe czy Daniel Day-Lewis. Wyjątkowo uniwersalne imię, które sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną i podobno gwarantuje sukces.

Katarzyna

Znamy wiele utalentowanych Katarzyn, a kiedy weźmiemy pod uwagę także angielską wersję tego imienia - jest ich jeszcze więcej. Catherine Zeta-Jones czy Katherine Heigl to gwiazdy największego formatu.

Zobacz również: Staromodne imiona, które już nie są powodem do wstydu. Rodzice je pokochali!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emma Stone (@emmastone)

Adam

Fani „Gwiezdnych Wojen” czy „Historii małżeńskiej” doskonale znają Adama Drivera. Jest też Adam Sandler czy gwiazda muzyki popularnej - Adam Levine.

Emma

Być może nie jest to najbardziej tradycyjne polskie imię, ale z roku na rok zajmuje coraz wyższe miejsca w rankingu. Ono także może być przepustką do kariery, o czym najlepiej świadczy sława Emmy Stone oraz Watson.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mark Zuckerberg (@zuck)

Marek

W krajach anglojęzycznych to po prostu Mark. Wielu właścicieli tego imienia osiągnęło spektakularny sukces i są rozpoznawalni na całym świecie. Mark Rufflo, Mark Hamill czy Mark Zuckerberg to tylko kilka przykładów.

Michał

Imię występujące niemal w każdym języku i o wyjątkowym znaczeniu. Kto nie zna Michaela Fassbendera, Michaela J. Foxa, Michaela Jacksona czy Michaela Phelpsa? To nie może być kwestia przypadku - przekonują autorzy zestawienia.

Zobacz również: 10 typów ludzi, którzy nie powinni być rodzicami

Polecane wideo

10 typów ludzi, którzy nie powinni być rodzicami
10 typów ludzi, którzy nie powinni być rodzicami - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
Zajebisty Marek (Ocena: 5) 17.04.2023 21:10
Powiem tak mam w klasie takiego jednego co się nazywa Michał dzieciak ma ałtyzm i łysine więc jak mi to teraz wytłumaczycie huh????????????
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.04.2023 10:42
Karina, Dżesika, Brajan, Kewin. Gwarancja 100% sukcesu w MOPS.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie