To jedno z najbardziej czarujących imion. Kiedyś nosiły je wyłącznie kobiety pochodzące ze szlachetnych rodów

Znajduje się na 186 miejscu pod względem popularności w Polsce.
To jedno z najbardziej czarujących imion. Kiedyś nosiły je wyłącznie kobiety pochodzące ze szlachetnych rodów
Fot. Unsplash (C. Druguet)
15.04.2023

Adela należy do grupy bardzo starych imion, które cieszyły się wielką popularnością już w dobie średniowiecza. Wywodzi się z języka starogermańskiego. Jego najstarszą znaną formą była Adalheidis. Warto wiedzieć, że adal to szlachetny i wspaniały, natomiast heid oznaczało osobę. Imię przez długi czas było zarezerwowane wyłącznie dla kobiet należących do szlachetnych rodów. Nie jest często nadawane. Znajduje się na 186 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Zobacz także: Ludzie spod tego znaku zodiaku są prawdziwymi domatorami. Nie znoszą piątkowych imprez i wyjazdów na urlop

Adela: żywiołowa, odważna, przyjacielska, zbyt łatwowierna

Adele od zawsze uważano za wulkany energii. Trudno było spotkać kobiety posiadające aż tak żywiołowe temperamenty. Miały opinię osób, które wszystkim zawsze poprawiają nastrój. Inspirowały innych. Ich niezwykle optymistyczny stosunek do życia pozwalał zmieniać nastawienie do napotykanych problemów. Trzeba przyznać, że Adela zawsze radzą sobie z nimi w niezrównany sposób. Nie tracą pogody ducha i nadziei nawet w najcięższych chwilach. Wierzą, że za rogiem zawsze czeka na nie słońce. Niezrównanym hartem ducha mogłyby obdarzyć nawet i parę osób. Adele absolutnie nigdy się nie poddają i walczą o swoje cele oraz marzenia do pomyślnego końca. Cechuje je również wielka odwaga.

Kobiety o tym imieniu są fantastycznymi przyjaciółkami. Można na nie liczyć. Potrafią słuchać, a ze względu na charakterystyczną dla nich życiową mądrość, są też w stanie dobrze doradzić. Dla najbliższych zrobią absolutnie wszystko. Gdy chcą komuś pomóc, zupełnie zapominają o swoich potrzebach. Są nieprzeciętnie empatyczne i niezwykle szlachetne. Niestety posiadające złote serca Adele często nie znają się na ludziach. Niekiedy zawodzi je po prostu ich niezwykła intuicja i zaczynają nieść pomoc osobom o złych zamiarach, którzy nimi manipulują i wykorzystują ich dobroć.  

W sprawach miłosnych są romantyczne, stałe i wierne. Wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, która trwa przez całe życie. Niełatwo zdobyć ich serce. Są bardzo wymagające i szybko można je do siebie zrazić. Idealnym partnerem dla Adel będzie ktoś o podobnym temperamencie i wartościach. Przeciwieństwa w ogóle ich nie fascynują.

Szczęśliwą cyfrą Adel jest 5. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast biel.  

Zobacz także: Ten sen to ważny znak. Gdy śni Ci się regularnie, najwyraźniej od dawna tłumisz swoje pragnienia

Polecane wideo

Najpiękniejsze suknie ślubne. Będziesz wyglądała w nich niesamowicie!
Najpiękniejsze suknie ślubne. Będziesz wyglądała w nich niesamowicie! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie