FBI przestrzega przed ładowaniem telefonów w publicznych stacjach. Możesz stać się ofiarą hakerów

To bardzo ważny komunikat dla podróżujących.
FBI przestrzega przed ładowaniem telefonów w publicznych stacjach. Możesz stać się ofiarą hakerów
Fot. Unsplash (De An Sum)
15.04.2023

Korzystanie z publicznie dostępnych stacji ładowania urządzeń mobilnych dotychczas było uważane za bardzo bezpieczne. Niestety zdaniem FBI ta era się już skończyła. Podratowując wyczerpaną baterię telefonu, laptopa, czy tabletu w podobnych miejscach narażamy się niestety coraz częściej na cyberkradzież. 

Zobacz także: Styliści twierdzą, że trend quiet luxury będzie największym hitem 2023 roku. Już zawojował TikToka

Amerykańskie służby alarmują: nie ładuj telefonu na lotniskach i w centrach handlowych

Hakerzy nieustannie wymyślają coraz to nowsze sposoby na odczytywanie i wykradanie danych osobistych z urządzeń mobilnych. Tym razem stworzyli nową taktykę cyberkradzieży powiązaną z dostępnymi publicznie stacjami ładowania. Używanie ich dla wielu Amerykanów skończyło się fatalnie. W publicznych portach USB, z których korzystali, hakerzy zainstalowali bowiem złośliwy kod kradnący informacje, w tym również hasła, a także oprogramowanie monitorujące. 

W związku z podobnymi działaniami FBI opublikowało na Twitterze wpis, w którym przestrzega przed korzystaniem ze stacji ładowania zlokalizowanych na lotniskach, centrach handlowych i w hotelach. Federalne Biuro Śledcze zaleca noszenie ze sobą własnej ładowarki i przewodu USB. 

Źródło: New York Post

Zobacz także: Mężczyźni spod tego znaku zodiaku są bardzo nieśmiali. Rzadko kiedy decydują się na zrobienie pierwszego kroku

Polecane wideo

Wszystkie dziewczyny noszą teraz manicure half moon. Robi wrażenie!
Wszystkie dziewczyny noszą teraz manicure half moon. Robi wrażenie! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.04.2023 15:04
Zgadza sie. Juz dawno o tym czytalam, zeby nie korzystac z publicznych stacji ladowania przez usb. Nie robcie tego. Tylko wlasna ladowarka i podlaczenie do gniazdka. Nie przez usb publiczne, do ktorego kazdy ma dostep.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie