To niezwykłe kobiece imię było bardzo popularne w średniowieczu. Jest czarujące i oznacza „pochodnię ”

Znajduje się już na 54 miejscu pod względem popularności.
To niezwykłe kobiece imię było bardzo popularne w średniowieczu. Jest czarujące i  oznacza „pochodnię ”
Fot. Unsplash (Sergi Dolcet)
07.04.2023

Lena należy do grupy bardzo starych imion. Trudno jednoznacznie określić jego pochodzenie. Jedni badacze utrzymują, że wywodzi się z greki i jest uproszczoną wersją imienia Helena. Inni zaś twierdzą, że pochodzi z języka starosłowiańskiego. Oznacza „pochodnię ”. W Polsce było bardzo często nadawane w dobie średniowiecza. Potem jednak na dłużej o nim zapomniano. Warto wiedzieć, że imię Lena jest coraz bardziej doceniane. Obecnie znajduje się już na 54 miejscu pod względem popularności.

Zobacz także: Ludzie o tych cyfrze numerologicznej są uważani za przyjaciół doskonałych. Można na nich polegać

Lena: kobieta o niezwykłej intuicji i wielkim temperamencie 

Leny od niepamiętnych czasów uważano za kobiety, które posiadają niezwykłą intuicję. Zawsze dostrzegały to, czego inni nie zauważali. Cechowała je również nieprzeciętna życiowa mądrość. Doskonale znały się na ludziach. Nie można było nimi manipulować. Nie dawały się szybko omamić miłym słowom. Już na pierwszy rzut oka potrafiły rozpoznać osobę o nieszlachetnych intencjach, od której lepiej trzymać się z daleka. To dlatego były tak cenione przez swoje otoczenie. Traktowano je jak duchowe przewodniczki. Inni chętnie się im zwierzali, wiedząc że słyną z dyskrecji i ich tajemnice będą z nimi bezpieczne. Były bardzo często proszone o rozmaite porady. 

Leny są odważne, wręcz nieustraszone. Mają silne poczucie sprawiedliwości. Nie mogą znieść nieuczciwości, wszelkich matactw. Stają w obronie pokrzywdzonych i słabszych. Są wrażliwe i empatyczne. Można na nie liczyć w każdej sytuacji. Ponadto nie znoszą przegrywać. Nie potrafią sobie radzić z porażkami, które zawsze wyprowadzają je z równowagi. Lenę, która właśnie przegrała którąś ze swoich bitw, lepiej zostawić w spokoju. Konfrontacje w podobnych sytuacjach zaczynają doprowadzać wyłącznie do konfliktów. W miłości Leny są raczej niestałe. Szybko można je do siebie zrazić. Muszą mieć u boku partnera, który będzie im imponował i dorównywał im emocjonalną siłą oraz temperamentem. Tylko w takich osobach zakochują się bez pamięci. 

Szczęśliwą liczbą Len jest 3. Ich szczęśliwą barwą jest zaś biel. 

Zobacz także: Znak zodiaku, który słynie z osobliwych zachowań. Często jest uważany przez otoczenie za ekscentryczny

Polecane wideo

Dzięki tym marynarkom stworzysz bezbłędne stylizacje. Są oryginalne, szykowne, wyglądają zmysłowo ♥
Dzięki tym marynarkom stworzysz bezbłędne stylizacje. Są oryginalne, szykowne, wyglądają zmysłowo ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie