To czarujące imię wywodzi się z języka perskiego i oznacza „jaśmin”. Długo wierzono, że działa jak amulet szczęścia

Nie jest często spotykane. Znajduje się na 341 miejscu pod względem popularności w Polsce.
To czarujące imię wywodzi się z języka perskiego i oznacza „jaśmin”. Długo wierzono, że działa jak amulet szczęścia
Fot. Unsplash (D. Dombrovska)/Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
25.03.2023

Trudno o bardziej czarujące, romantyczne i oryginalne imię niż Jaśmina. Jest bardzo stare. Co ciekawe, nadawano je już w czasach antycznych. Wywodzi się z języka perskiego od słowa sämin, co oznacza „jaśmin”. Przez długi czas wierzono, że jest jednym z magicznych imion, które działają podobnie jak amulety, zapewniając dobrobyt, zdrowie oraz szczęście. W Polsce zaczęło być nadawane dopiero w latach dwudziestych XX stulecia. 

Zobacz także: Jakie ubrania kochają teraz paryżanki? 10 gotowych stylizacji do skopiowania

Jaśmina: romantyczna wrażliwa kobieta, która zaskakuje odwagą

Jakie osobowości mają Jaśminy? To kobiety bardzo optymistycznie nastawione do życia, nieprzeciętnie wrażliwe i pełne ciepła. Roztaczają wokół siebie niezwykłą aurę. W ich towarzystwie rzadko dochodzi do kłótni, a jeśli zdarzają się w nim jakieś konflikty, Jaśminy szybko je łagodzą. To urodzone dyplomatki, które łagodzą obyczaje i błyskawicznie godzą zwaśnionych. Są subtelne, urocze, pogodne, przyjacielskie i bardzo sympatyczne. Ludzie za nimi przepadają.

Kobiety o tym imieniu cechuje wielka empatia i uczynność. Są otwarte na ludzi i interesują je losy innych. Nikogo nie zostawiają w potrzebie. Wiele osób uważa je za kruche i bardzo delikatne. Prawdą jest, że Jaśminy można łatwo skrzywdzić, jednakże drzemie w nich ogromna emocjonalna siła. Często same nawet nie podejrzewają, że mogą być aż tak odważne, waleczne i dzielne. Z brawurą stawiają czoła przeciwnościom losu. Nigdy się nie poddają. Nie ma dla nich spraw nie do załatwienia, czy marzeń nie do spełnienia. Dla dobra swoich bliskich są w stanie zrobić dosłownie wszystko. Rodzina jest dla nich najważniejsza.  

Jaśminy to romantyczki marzące o wielkiej miłości mogącej przetrwać całe życie. Są przy tym jednak bardzo kochliwe. Uwielbiają flirtować. Dopóki nie spotkają tego jedynego, idealnego partnera, często korzystają z życia i skaczą z kwiatka na kwiatek. To niezrównane uwodzicielki, które doskonale wiedzą, jak wielkie wrażenie robią na mężczyznach.  

Szczęśliwa cyfra Jaśmin to 8. Ich szczęśliwym kolorem jest zaś zieleń. 

Zobacz także: Sekrety japońskiej pielęgnacji. Maseczka z eliksirem młodości sprawi, że Twoja skóra twarzy i dekoltu będzie jedwabista

Polecane wideo

Włosy w modnym stylu glamour. W tych fryzurach będziesz wyglądała niesamowicie
Włosy w modnym stylu glamour. W tych fryzurach będziesz wyglądała niesamowicie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie