To szlachetne imię od zawsze wywoływało wielkie emocje. Kojarzyło się z władzą, prestiżem i odwagą

Nosiło je wiele monarchiń i arystokratek.
To szlachetne imię od zawsze wywoływało wielkie emocje. Kojarzyło się z władzą, prestiżem i odwagą
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
27.03.2023

Szlachetne i piękne brzmiące imię Elżbieta należy do grona bardzo starych. Wywodzi się z języka starohebrajskiego i oznacza „poświęconą Bogu”. Imię zaczęło cieszyć się ogromną popularnością w dobie średniowiecza. Wierzono, że gdy nada się je córce, wyrośnie na kobietę o niezwykle szlachetnym usposobieniu: mądrą, wspaniałomyślną, opiekuńczą, ale też nieprzeciętnie odważną. Na przestrzeni wieków imię nosiło wiele monarchiń i arystokratek.

Zobacz także: LIST: „Mam roczne dziecko i chcę wrócić do pracy. Teściowa twierdzi, że jestem wyrodną matką”

Elżbieta: skromna, odważna, waleczna i majestatyczna

Elżbiety to kobiety pełne skrajności. Są nieśmiałe i kochają spędzać czas w pojedynkę, ale lubią też bywać duszami towarzystwa, które zaskakują wszystkich przebojowością. Są bardzo skromne, ale czasem zachowują się jak megalomanki. Cechuje je wielka życiowa mądrość i spryt. Zawsze mają mnóstwo fantastycznych pomysłów. Ludzie je szanują i nierzadko proszą o rozmaite porady. Mają niezwykłą intuicję i doskonale znają się na ludziach. Nie działają na nie nawet najbardziej wyrafinowane manipulacje. Momentalnie wyczuwają fałsz i obłudę. To wielkie indywidualistki. Nie akceptują mówienia im, co mają robić. Podążają zawsze swoimi ścieżkami. 

Kobiety o tym imieniu twardo stąpają po ziemi. Cechuje je logiczne myślenie. Doskonale wiedzą, czego chcą od życia. Jeżeli coś obiorą za swój cel, nie spoczną, dopóki nie spełnią swojego marzenia. Potrafią z brawurą walczyć o swoje ideały. Są lojalne, nie rzucają słów na wiatr i zawsze można na nie liczyć. W miłości są bardzo stałe. Nie skaczą z przysłowiowego kwiatka na kwiatek. Zakochane Elżbiety są zdolne do największych poświęceń. 

Szczęśliwa cyfra Elżbiet to 5. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast fiolet.

Zobacz także: Mężczyźni, którzy mają te 3 cechy, zawsze cieszą się wielkim powodzeniem

Polecane wideo

Wieczorowe makijaże, dzięki którym będziesz wyglądała jak gwiazda z czerownego dywanu. Są eleganckie i tajemnicze
Wieczorowe makijaże, dzięki którym będziesz wyglądała jak gwiazda z czerownego dywanu. Są eleganckie i tajemnicze - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.03.2023 13:39
Dżesika.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2023 23:50
Imię można zawsze zmienić, liczy się zapał i zaangażowanie. W życiu nie można się poddawać. Trzeba być ambitnym człowiekiem i dążyć do celów. Jak dla mnie nieruchomości to najlepszy kierunek, tylko trzeba na początek zainwestować. Później dobre kontakty z fachowcami, również dobry zarządzający (u mnie Polzen) i sukces gwarantowany
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie