Co kształt oczu mówi o Twoim charakterze? Będziesz zaskoczona!

Z naszych oczu można wyczytać znacznie więcej aniżeli się spodziewamy.
Co kształt oczu mówi o Twoim charakterze? Będziesz zaskoczona!
Fot. Unsplash (Raphael Nast)
18.03.2023

Nietrudno dziwić się temu, że oczy często nazywa się zwierciadłem duszy. Ot, ukazują się w nich wszystkie nasze emocje. To zatem najważniejszy punkt komunikacyjny na twarzy. Warto wiedzieć, że przez wieki uważano, że z oczu można zaczerpnąć również wiedzę dotyczącą osobowości każdej osoby. Traktowano to bardzo poważnie. Niepożądany rozmiar, pochylenie, jak i odległość pomiędzy oczami mogły zatem zniweczyć plany zamążpójścia i pogrzebać marzenia o spełnieniu zawodowym. 

Zobacz także: Sekrety japońskiej pielęgnacji. Maseczka z eliksirem młodości sprawi, że Twoja skóra twarzy i dekoltu będzie jedwabista

Kształt oczu, a charakter

Duże okrągłe oczy utożsamiano z wielką życiową pasją. Osoby, które je miały, były ciekawe świata. Ciągnęło je do nauki i poznawania różnych zakątków. Nigdy nie kierowały się logiką, ale uczuciami. Były pełne temperamentu, zabawne, szlachetne, odważne, intrygujące, ale i zmienne w uczuciach. Ich kapryśny charakter złamał niejedno serce. 

Małe oczy kojarzyły się zawsze z analitycznym sposobem myślenia. Ich posiadacze byli obdarzeni wielką mądrością i rozsądkiem. Widziano ich jako nieprzeciętnie skrupulatnych, sumiennych, poważnych i godnych zaufania. Często przychodzono do nich po porady. Można było na nich polegać. Nie okazywali emocji, ponieważ uważali to za słabość charakteru. 

Oczy, których kształt przywodził na myśl migdały, uważano nie tylko za najpiękniejsze, ale i na poły magiczne. Sądzono, że ludzie o migdałowych oczach mają szósty zmysł i niezwykłą intuicję, a niektórzy z nich także zdolności paranormalne. Byli tajemniczy, inteligentni i uduchowieni. Chętnie pomagali innym w potrzebie, jednakże bez mrugnięcia okiem mścili się na osobach o złych zamiarach. 

Szeroko rozstawione oczy sugerowały, że ich posiadacze potrafią czerpać z życia pełnymi garściami. Byli ludźmi, którzy doskonale wiedzą, czego chcą od i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Nie znosili sprzeciwu i nie umieli przegrywać. Mieli cechy przywódcze. 

Oczy blisko osadzone interpretowano natomiast jako świadczące o przywiązaniu do tradycji. Osoby, które je miały, uwielbiały dbać o rodzinę. To ona była dla nich najważniejsza. Były opiekuńcze, empatyczne, pełne ciepła i pracowite. Źle znosiły życiowe zmiany. Najbardziej ceniły sobie spokój i harmonię.  

Zobacz także: Mężczyźni, którzy mają te 3 cechy, zawsze cieszą się wielkim powodzeniem

Polecane wideo

Jakie ubrania kochają teraz paryżanki? 10 gotowych stylizacji do skopiowania
Jakie ubrania kochają teraz paryżanki? 10 gotowych stylizacji do skopiowania - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.03.2023 17:35
🥺🥺🦟🦗🐜🐌🐚🕸️🦠🐛🐾🧈
odpowiedz

Polecane dla Ciebie