To jedno z najbardziej romantycznych imion damskich. Brzmi niezwykle poetycko

Nadając je córce, spodziewano się, że wyrośnie ona na fascynującą, uduchowioną kobietę, obdarzoną nieprzeciętną intuicją.
To jedno z najbardziej romantycznych imion damskich. Brzmi niezwykle poetycko
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
11.03.2023

Laura należy do grona najpiękniejszych kobiecych imion. Jest romantyczne i urocze, nietrudno się więc dziwić temu, że z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. To bardzo stare imię, które nadawano już w starożytnym Rzymie. Przez długi czas było zarezerwowane wyłącznie dla uprzywilejowanej grupy wysoko urodzonych.

Wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza „laur”, czyli innymi słowy wawrzyn (męski odpowiednik imienia Laura to Wawrzyniec). Warto wspomnieć, że drzewa wawrzynowe traktowano przez tysiąclecia z wielkim namaszczeniem - uważano je za święte rośliny posiadające magiczne właściwości. Nadając córce imię Laura, spodziewano się zatem, że wyrośnie na fascynującą, uduchowioną kobietę, obdarzoną nieprzeciętną intuicją. Wierzono, że Laury mają szósty zmysł. Długo utrzymywała się opinia, że wiedzą i widzą znacznie więcej od innych. 

Zobacz także: 7 przepięknych kolorów włosów, które będą modne wiosną. Są oryginalne i dodają wiele uroku

Laura: pełna magnetyzmu kobieta o niezwykłej intuicji  

Laury to kobiety, które nierzadko sprawiają wrażenie bardzo subtelnych, wręcz kruchych. Owszem, są wrażliwymi osobami, ale także i prawdziwymi wojowniczkami. Jeśli lepiej się je pozna, wie się, że są silne psychicznie, odważne, pewne siebie i bardzo zdecydowane. Potrafią zawalczyć o siebie, jak i o swoich bliskich. Nigdy nie chowają głowy w piasek. Z godną pozazdroszczenia brawurą mierzą się w wszelkimi przeciwnościami losu. Pomaga im to, że faktycznie mają niezawodną intuicję. Mają doskonałe sytuacyjne wyczucie. Wiedzą, w których momentach włączyć się do walki, aby uznać ją za wygraną. 

Kobiety o tym imieniu cieszą się niemałym poważaniem. Ludzie chętnie słuchają ich rad. Nic dziwnego, jako że są obdarzone życiową mądrością. To znawczynie ludzkich charakterów. Nie można ich zmanipulować. Bardzo szybko potrafią przejrzeć czyjeś niezbyt szlachetne zamiary. 

Laury są zmysłowymi kobietami, które mają w sobie wielki magnetyzm. Roztaczają wokół siebie czar, któremu trudno się oprzeć. Mają jednak kapryśne charaktery. W miłości są bardzo niestałe i kochliwe. Wciąż mają wrażenie, że właśnie poznały miłość swojego życia, ale nierzadko już po miesiącu czar pryska. 

Szczęśliwa liczba Laury to 7. Jej szczęśliwą barwą jest zaś zieleń.

Zobacz także: Co przynosi pecha w miłości? Unikaj tych rzeczy, jeśli marzysz, by zakochać się z wzajemnością

Polecane wideo

Włosy w modnym stylu glamour. W tych fryzurach będziesz wyglądała niesamowicie
Włosy w modnym stylu glamour. W tych fryzurach będziesz wyglądała niesamowicie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 11.03.2023 21:52
Nie chciałabym mieć zdrobnienia Laurka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.03.2023 15:23
O matko 🤮
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2023 13:04
Piękne imie zawsze mi się podobało.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie