Co przynosi pecha w miłości? Unikaj tych rzeczy, jeśli marzysz, by zakochać się z wzajemnością

To przesądy, o których warto pamiętać, jeśli chce się mieć udane życie miłosne.
Co przynosi pecha w miłości? Unikaj tych rzeczy, jeśli marzysz, by zakochać się z wzajemnością
Fot. iStock
08.03.2023

Ludzie od niepamiętnych czasów wierzyli w to, że są w stanie zagwarantować sobie szczęście w miłości dzięki rozmaitym praktykom. Zdobywanie serca swojego obiektu westchnień nierzadko wspomagało się pewnymi zagadkowymi rytuałami, amuletami, jak i zaklęciami. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie miłosne zaklęcia należą do najstarszych magicznych praktyk. Były powszechnie stosowane na przykład przez Azteków, Inków, starożytnych Rzymianie, czy Słowian. Poza nimi zawsze starano się pamiętać o kilku ważnych przesądach. Jeśli komuś wypadły z głowy, musiał liczyć się z tym, że nierozważnie kusi los. Niesprzyjające ludziom niematerialne byty robiły bowiem wówczas wszystko, co w ich mocy, aby uprzykrzyć mu miłosne życie. 

Zobacz także: Czas na jogę twarzy! Dzięki temu ćwiczeniu nareszcie pozbędziesz się lwiej zmarszczki

Przesądy, o których warto pamiętać, gdy chce się mieć udane życie miłosne

Mieszanie w szklance lub w naczyniu, z jakiego je obiekt westchnień

Bardzo złym pomysłem było zwracanie na siebie uwagi osoby, w której było się zadurzoną, przesadną gościnnością, czy troskliwością, na przykład mieszaniem w jej szklance, czy misce. Pary, które początkowo miały się ku sobie, zaczynały potem się od siebie oddalać. 

Siadanie na rogu stołu

Miłosnego pecha przynosiło również usadawianie się na rogu stołu. Jeżeli nieopatrznie zajęło się takie miejsce, bardzo łatwo można było narazić się na samotność, czy nieszczęśliwą nieodwzajemnioną miłość. Od zawsze wiedziano, że gospodyni, który daje takie miejsce gościowi, raczej nie pała do niego sympatią.  

Umawianie się na miłosne schadzki w nieodpowiednich miejscach

Źle wybrane miejsce miłosnej schadzki skutkowało tym, że zamiast rozpoczęcia wspaniałej relacji, zaczynało się wieść samotny nieszczęśliwy żywot. Czasem nawet aż do końca swych dni... Podobnymi miejscami były przestrzenie naznaczone złą energią. Za takie uważano na przykład urwiska, czy krzyżujące się drogi. 

Zobacz także: To jedno z najoryginalniejszych i uroczych imion. Kobiety o nim od zawsze uważano za partnerki idealne

Polecane wideo

Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach!
Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie