Sosna na stres, ylang ylang na lęki. Uzdrawiamy emocje zapachami

Dzięki aromaterapii można rozprawiać się z rozmaitymi negatywnymi stanami emocjonalnymi.
Sosna na stres, ylang ylang na lęki. Uzdrawiamy emocje zapachami
Fot. Unsplash (Eugene Zhyvchic)
06.03.2023

Zapachy kryją w sobie niezrównane moce. Nie tylko upiększają nasze życie, wprawiając nas w doskonały nastrój, dodając nam energii, czy pomagając w uwodzeniu. Co ciekawe, mogą też wspomagać leczenie wielu dolegliwości fizycznych i psychicznych. Naukowcy już dawno temu zaczęli nadawać aromaterapii ogromne znaczenie, potwierdzając że może wspomagać leczenie depresji, nerwicy, czy zespołu stresu pourazowego. Warto więc zagłębić się świat olejków eterycznych i zacząć rozprawiać się z ich pomocą z rozmaitymi negatywnymi stanami emocjonalnymi. 

Zobacz także: 7 przepięknych kolorów włosów, które będą modne wiosną. Są oryginalne i dodają wiele uroku

Niezwykłe zapachy, które uzdrawiają

Aromaty leśne

Za jedne z najbardziej dobroczynnie wpływających na psychikę aromatów są wonie leśne. Najwięcej leczniczych możliwości mają olejki eteryczne, które są wydzielane przez drzewa. Prym wśród nich wiodą te iglaste, na przykład sosny, jodły, czy świerki. Nie tylko potrafią wzmacniać nasz układ odpornościowy, ale także likwidować w naszych ciałach patogeny. Doskonale obniżają też poziom hormonów stresu. Regularne rozkoszowanie się przyjemnym zapachem igliwia pomoże się nam zrelaksować i uporać się ze stanami depresyjnymi.  

Ylang ylang

Kolejnym niezwykłym, bardzo charakterystycznym aromatem, który doskonale wpływa na psychikę, jest ylang ylang, czyli jagodlin wonny. Wiecznie zielona, kwitnąca na żółto roślina porasta tropikalne tereny, miedzy innymi Madagaskar, Indonezję i Filipiny. Nazwa ylang ylang wywodzi się z języka indonezyjskiego i oznacza pachnące drzewo. Ta zachwycająca woń nie tylko poprawia humor, ale także zmniejsza uczucie niepokoju

Lawenda

Zapachu lawendy nie da się pomylić z żadnym innym. To jedyny w swoim rodzaju cudowny aromat, którego właściwości docenia się od setek lat nie tylko w perfumiarstwie, ale i w medycynie. Lawendowa woń bardzo sprawnie regeneruje układ nerwowy. Dzięki niej zaczynamy czuć się znacznie spokojniejsze, łatwiej zasypiamy i błogo przesypiamy całe noce. 

Zobacz także: Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach!

Polecane wideo

3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje
3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie