To niezwykłe imię oznacza „małą wojowniczkę”. Trudno uwierzyć, że nie jest na szczycie w rankingu popularności

Kobiety, które je noszą, mają w sobie magnetyzm i energię.
To niezwykłe imię oznacza „małą wojowniczkę”. Trudno uwierzyć, że nie jest na szczycie w rankingu popularności
Fot. Unsplash (Christian Ferrer)
17.02.2023

Marcelina należy do grupy bardzo starych imion. Wywodzi się z antycznego Rzymu i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Marcelin. Oznacza „małą wojowniczkę”. Prawdą jest, że Marcelinom w żadnym razie nie można odmówić życiowej odwagi i brawury. To kobiety o niezwykle silnych, wojowniczych charakterach, które nie znoszą porażek, nigdy się nie poddają i zawsze stawiają na swoim.    

Zobacz także: W ten sposób najszybciej zdobędziesz serce nieśmiałego mężczyzny. Oto najskuteczniejsze triki

Marcelina, czyli kobieta, która wie, czego oczekuje od życia

Marceliny nie należą do ludzi, którzy nie wiedzą, czego chcą od życia i nieustannie błądzą. Mają w sobie wielką moc, rzadko spotykany magnetyzm i niespożytą energię. To osoby mocno stąpające po ziemi, które doskonale zdają sobie sprawę z własnych słabości, jak i mocnych stron. Skupiają się oczywiście na tych drugich - szlifują je, stając się mistrzyniami w wielu dziedzinach. Jeśli coś sobie wymarzą i obiorą za cel, absolutnie nic ani nikt nie powstrzyma ich przed jego osiągnięciem. Po prostu nie przyjmują do wiadomości tego, że coś mogłoby się im nie udać. Wiele osób zazdrości im więc nie tylko wielkiej pewności siebie, nieprzeciętnej ambitności, ale i uporu. Ludzie do nich lgną i chętnie słuchają ich porad. 

Jeżeli czegoś bardzo mocno pragną, odstawiają na bok szlachetność i wrażliwość. Idą po przysłowiowych trupach do celu, w ogóle nie oglądając się za siebie. W takich chwilach bywają nieempatyczne, nawet bezlitosne - to jedna z ich największych wad. Potem jednak żałują swoich występków. Długo walczą z wyrzutami sumienia. Najczęściej jednak dochodzą do wniosku, że nie mogło być inaczej... Ot, mają charaktery monarchiń często działających zgodnie z mottem słynnego włoskiego filozofa, dyplomaty i historyka, Niccolò Machiavellego, który twierdził, że wygrana bitwa anuluje wszystkie błędy. 

Ponadto Marceliny są niekiedy zbyt surowe dla swojego otoczenia. Wszystko przez to, że oceniają wszystkich swoją miarą. W kontaktach międzyludzkich bywają więc mało elastyczne i niewyrozumiałe. Ze względu na ich niemały magnetyzm szybko jednak im się to wybacza. 

Szczęśliwą liczbą Marcelin jest 6. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast czerwień.

Liczba kobiet noszących imię Marcelina: 43323. Imię to znajduje się na 109 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które nie mają problemu z wybaczaniem niewierności. Ich tolerancyjność zaskakuje

Polecane wideo

Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie
Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.02.2023 03:26
109. miejsce jest idealne, znaczy że imię nie będzie oklepane i dziecko nie będzie się co chwilę natykać na imienniczki. Samo imię zdecydowanie za długie i za bardzo "zakręcone", ale to kwestia gustu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie