Trendy w biżuterii zmieniają się tak samo cyklicznie, jak w modzie. Obecnie jednymi z najpopularniejszych naszyjników, które znajdziemy w większości sklepów, są te z minerałami. Przypisuje się im bardzo często magiczne właściwości, takie jak przyciąganie miłości, zdrowia, czy pieniędzy.
Na TikToku księdza Sebastiana Picura wywiązała się ostatnio dyskusja właśnie na ich temat. Duchowny nie pozostawił jakichkolwiek wątpliwości: noszenie takich wisiorków jest grzechem.
Zobacz także: Wierni nie wpuszczają do mieszkania, ukrywają konkubinat, mają agresywne psy. Co się dzieje na kolędzie?
Jedna z internautek zapytała księdza Picura o to, czy noszenie minerałów na szyi to grzech. Duchowny odpowiedział wówczas:
Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem.
Podkreślił jednak, że jeśli ktoś zakłada taki wisiorek jedynie w celach dekoracyjnych, nie robi nic złego. Grzeszy dopiero w momencie, gdy zakłada na siebie minerały wierząc, że mają one właściwości magiczne.
Choć tłumaczenie kapłana wydaje się naturalne w kontekście nauk Kościoła, niektórzy internauci weszli z duchownym w polemikę. Zapytali go m.in. o to, dlaczego zakładanie na siebie „Cudownego Medalika” z wizerunkiem Maryi czy całowanie figury Jezusa ukrzyżowanego po to, aby otrzymać moc, zbawienie, łaskę, jest traktowane inaczej.
Noszenie Cudownego Medalika nie łączy się z siłą samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa.
Gdzie jest źródło "mocy" kamieni? Źródłem błogosławieństwa, które łączy się z czcią krzyża, jest Jezus Chrystus
- odpowiadał cierpliwie ksiądz.
A Wy jakie macie podejście do takiej biżuterii. Nosicie na szyi minerały?
Zobacz także: Instrukcja, jak przyjmować księdza po kolędzie. „Kapcie na nogach są oznaką najwyższej pogardy!”
@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło ♬ Commando - Mavokali
@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @justyna9212 #ksiadz #wiara #kamień #minerały ♬ Commando - Mavokali