To piękne romantyczne imię oznacza „szczęśliwą”. Należy do bardzo rzadko spotykanych

Trudno o bardziej urokliwe i zapamiętywalne kobiece imię.
To piękne romantyczne imię oznacza „szczęśliwą”. Należy do bardzo rzadko spotykanych
Fot. Unsplash (Taisiia Stupak)
03.02.2023

Felicja należy do grupy najurokliwszych, a także i najrzadziej spotykanych kobiecych imion. Jest bardzo stare. Wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza „szczęśliwą, łaskawą, pogodną”. To żeński odpowiednik imienia Feliks. W Polsce zaczęto nadawać je począwszy od XIV stulecia - miało wówczas formę Felicyja. 

Zobacz także: Mam sporą nadwagę. Na każdym kroku spotykają mnie przez to przykrości

Felicja: szczęśliwa, pogodna i bardzo romantyczna

Felicje to niezwykle pogodne osoby. Są urodzonymi optymistkami, które zawsze starają się dostrzegać wyłącznie pozytywne strony życia. Kłopoty i trudności, które pojawiają się na ich drodze, nie podcinają im wcale skrzydeł. Zawsze myślą o nich jako o stanach przejściowych. Swoją pozytywną postawą zarażają też otoczenie. Mają bardzo szlachetne łagodne usposobienie. Są nieprzeciętnie życzliwe i nigdy nie odmawiają innym pomocy. Można na nie liczyć w najtrudniejszych sytuacjach. To idealne przyjaciółki, które potrafią słuchać, a do tego mądrze doradzić. 

Kobiety o tym imieniu są wrażliwymi domatorkami. Cenią sobie spokój, ciszę i harmonię. Chociaż uwielbiają ludzi, nierzadko nie stronią też od samotności. Przebywając z dala od zgiełku i robiąc sobie małe towarzyskie przerwy, najskuteczniej się regenerują. Poza tym Felicje to niepoprawne romantyczki. Są stałe w uczuciach. Jeśli obdarzą kogoś miłością, szalenie trudno się im odkochać, nawet jeżeli dana osoba nie odwzajemnia ich uczuć. Nie wiedzą, kiedy powiedzieć sobie „stop” i przestać zabiegać o czyjeś względy. To nierzadko prowadzi do ich zguby. Powinny nauczyć się dbać o swój komfort psychiczny. 

Szczęśliwą liczbą Felicji jest 3. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast biel. 

Zobacz także: Najmodniejsza bielizna jest uwodzicielska i komfortowa. Nadaje się na weekendowy relaks, jak i na walentynkową randkę

Polecane wideo

10 zawodów, w których najczęściej pracują psychopaci
10 zawodów, w których najczęściej pracują psychopaci - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie