Słynna królowa porządku Marie Kondo pogodziła się z życiem w bałaganie. Stawia teraz na inne wartości

Gwiazda japońskiej telewizji przyznała, że jej stosunek do utrzymywania porządku w domu uległ niemałej zmianie.
Słynna królowa porządku Marie Kondo pogodziła się z życiem w bałaganie. Stawia teraz na inne wartości
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mariekondo/)
01.02.2023

Pochodząca z Japonii Marie Kondo stała się swego czasu światową ekspertką od technik porządkowania domowej przestrzeni. Autorka przetłumaczonej na czterdzieści języków książki „Magia sprzątania” i słynnej metody zwanej KonMari odmieniła życie gigantycznej liczny osób. Udowadniała bowiem, że poprzez uporządkowanie bałaganu można zacząć wpływać na swoje życie emocjonalne. Przekonywała, że pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów i funkcjonowanie w przyjemnym ładzie jest jednoznaczne z oczyszczeniem się z negatywnej energii. To po prostu krok do osiągnięcia błogiej życiowej harmonii i wstęp do wszelkich zmian na lepsze. W życiu Marie Kondo jednak mnóstwo się zmieniło. Otóż gwiazda japońskiej telewizji przyznała ostatnimi czasy, że... pogodziła się z życiem w bałaganie.

Zobacz także: Życie bez wzruszeń i ekscytacji. Na czym polega analfabetyzm emocjonalny?

Nowe życie Marie Kondo

Marie Kondo przyznała, że jej stosunek do utrzymywania porządku w domu uległ niemałej zmianie. Wielki wpływ na to miały przede wszystkim zmiany w jej życiu osobistym. Od kiedy autorka książek i prezenterka programów telewizyjnych została mamą trójki dzieci, nierzadko pozwala sobie na dni, w trakcie których wcale nie zabiera się za porządki. Ma obecnie zupełnie inna hierarchię wartości niż kiedyś. Nadal kocha minimalizm i najlepiej czuje się, gdy jej dom wygląda idealnie, jednakże porządki traktuje z większym przymrużeniem oka

Podobną postawę doradza wszystkim, ponieważ jak mówi, czasem warto skupiać się wyłącznie na zacieśnianiu rodzinnych więzi, czy spędzaniem jakościowego czasu z dziećmi. 

Żródła: Variety.com, Konmari.com

Zobacz także: Jak na naszą psychikę wpływa bałagan w domu?

Polecane wideo

Kobiecy ideał piękna. Mężczyźni wyznali, jakie wymiary podobają im się najbardziej
Kobiecy ideał piękna. Mężczyźni wyznali, jakie wymiary podobają im się najbardziej - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2023 12:03
Zdecydowanie lepiej jest zaplacic za sprzątanie komus kto zrobi to sprawnie i szybko a zaoszczędzony czas i pieniadze wydac na przyjemnosci.
odpowiedz
Magdalena (Ocena: 5) 02.02.2023 16:08
jestem osobą która nie lubi bałaganu dlatego iRobota kilka razy w tygodniu uruchamiam. Ze ściereczką do kurzu też ciagle latam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie