Masz kłopoty z bezsennością? Dzięki rewolucyjnej metodzie 4-7-8 nareszcie zaczniesz spać błogo

Metoda została zainspirowana starożytną jogiczną techniką opanowania oddechu, czyli pranajamą.
Masz kłopoty z bezsennością? Dzięki rewolucyjnej metodzie 4-7-8 nareszcie zaczniesz spać błogo
Fot. Unsplash (Vladislav Muslakov)
15.01.2023

Gigantyczna liczba osób cierpi na kłopoty związane ze snem. Z coraz częstszym występowaniem uporczywej bezsenności wiąże się nierzadko bardzo stresujący tryb życia. Nie radzimy sobie z permanentnym stresem, co z kolei wpływa na jakość snu i zaczyna rujnować nasze zdrowie. Jesteśmy coraz mniej witalne. Nie dość, że nie mamy na nic siły i jesteśmy osłabione, to pogarsza się też nasz nastój, a odporność gwałtownie spada. Każdego dnia towarzyszy nam również ból głowy. Jak uporać się z podobnymi problemami i raz na zawsze zapomnieć o nocach, w trakcie których nie jesteśmy w stanie zmrużyć oka? Pomoże nam w tym rewolucyjna metoda 4-7-8.

Zobacz także: Afrykańscy szamani wierzą, że ta niezwykła roślina otwiera świat duchów. Pomaga też w medytacji

Genialna metoda 4-7-8, która rozwiązuje problemy z bezsennością

Twórcą metody zwanej 4-7-8, która bardzo szybko zyskała sobie wielkie grono zwolenników w Stanach Zjednoczonych, a potem i na całym świecie, jest dr Andrew Weil. Założyciel University of Arizona Center for Integrative Medicine, który pełni tam również funkcję dyrektora, jest zdania, że 4-7-8 to „naturalny środek uspokajający dla układu nerwowego”.

Co ciekawe, intrygująca metoda została zainspirowana starożytną jogiczną techniką opanowania oddechu, czyli pranajamą. W trakcie 4-7-8 także zaczyna się świadomie go kontrolować. Ciało i umysł wprowadzają się dzięki temu w błogi stan całkowitego odprężenia. Gdy nareszcie ogarnia nas spokój, w końcu bez najmniejszego trudu zasypiamy. Na czym dokładnie polega owa metoda?

Zaczynamy od zrobienia wdechu przez nos. Liczymy wówczas do czterech. Potem wstrzymujemy oddech na siedem sekund. Kolejnym etapem jest wydychanie powietrza przez osiem sekund. Pamiętajmy, aby robić to przez zaciśnięte usta. Powinnyśmy wydawać też w trakcie syczący dźwięk. Powtarzamy cały cykl cztery razy.

Zobacz także: Naukowcy twierdzą, że ten lek zmieni oblicze współczesnej medycyny. Jego główny składnik wywodzi się z Himalajów

Polecane wideo

Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece
Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie