To imię oznacza „moją słodycz”. Jest bardzo piękne, choć mało popularne

Trudno o bardziej oryginalne, urocze i melodyjnie brzmiące kobiece imię.
To imię oznacza „moją słodycz”. Jest bardzo piękne, choć mało popularne
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
13.01.2023

Noemi to jedno z najoryginalniejszych i najpiękniejszych kobiecych imion. Należy do grupy najstarszych. Historycy są zdania, że nadaje się już od czasów starożytnych. Co ciekawe, ma hebrajskie pochodzenie. Oznacza natomiast „moją słodycz”, czy też „moją rozkosz”. 

Zobacz także: Rządy prawej półkuli. Jaką osobowość mają ludzie, w których mózgach to ona przejmuje ster?

Noemi: niezwykłe imię dla uroczej kobiety o silnym charakterze

Od stuleci wierzono, że gdy nada się córce imię Noemi, wyrośnie na pewną siebie kobietę, która będzie miała bardzo silny charakter. Z nieprzeciętną determinacją będzie w stanie walczyć o swoje ideały. Z niezrównaną odwagą stawia czoła wszystkim przeciwnościom losu. Dla swojej rodziny będzie wspaniałą opoką: kimś o wielkiej mądrości, z czyim zdaniem wszyscy będą się liczyli. Warto pamiętać o tym, że kobiety o tym rzadko spotykanym imieniu są jednak nie tylko odważne, ale też urocze i bardzo czułe. Uważa się je za kwintesencję kobiecości. Mają w sobie niezwykłe ciepło, które sprawia, że ludzie do nich lgną. 

Co więcej, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych do zrobienia. Nigdy nie załamują rąk, wierząc w powodzenie każdego swojego planu. Wierzą bowiem, że jeśli czegoś bardzo się pragnie i ciężko nad czymś pracuje, nie ma możliwości, by nie udało się tego zrealizować. W osobowości Noemi ścierają się nieustannie dwie siły - umiłowanie harmonii oraz uzależnienie od adrenaliny. To dlatego tak ciężko im niekiedy utrzymać właściwy życiowy balans. Jedną z ich największych wad jest upartość. Trudno przekonać ich do swoich racji. 

Szczęśliwa liczba Noemi to 4. Szczęśliwa barwa kobiet o tym imieniu to zaś róż. 

Zobacz także: Naukowcy twierdzą, że ten lek zmieni oblicze współczesnej medycyny. Jego główny składnik wywodzi się z Himalajów

Polecane wideo

Akcesoria, bez których trendsetterki nie wyobrażają sobie 2023 roku. Mamy listę
Akcesoria, bez których trendsetterki nie wyobrażają sobie 2023 roku. Mamy listę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie