Z tych rzeczy zrezygnuj w styczniu, jeśli nie chcesz sprowadzić na siebie pecha

Dotyczy to nie tylko pożyczania pieniędzy.
Z tych rzeczy zrezygnuj w styczniu, jeśli nie chcesz sprowadzić na siebie pecha
Fot. Pexels (Riccardo, Valeria Boltneva)
05.01.2023

Jeśli wierzyć w przesądy, jest 5 rzeczy, których nie powinno się robić w pierwszym miesiącu nowego roku, aby nie zostawić otwartej furtki do swojego życia dla… pecha. On bowiem wykorzysta każdą okazję, aby się w nie wkraść. Zatem czego pod żadnym pozorem nie można robić w styczniu? Sprawdź.

Zobacz także: Styczniowi mężczyźni. Jak wyglądają związki z Wodnikami?

Nie zapożyczaj się i nie pożyczaj

Koniec roku wiąże się z wieloma wydatkami. Prezenty na Boże Narodzenie czy sylwestrowa kreacja to tylko dwa z nich. Jeśli jesteś w kiepskiej sytuacji finansowej, postaraj się lepiej zarządzać budżetem, ale nie pożyczaj pieniędzy od kogoś. Co więcej, jeśli nie chcesz, aby przez cały rok pieniądze uciekały z Twojego portfela, sama także nie powinnaś ich pożyczać komuś.

Nie leniuchuj

Styczeń sprzyja działaniu, realizacji zarówno swoich noworocznych postanowień, jak i najbardziej skrytych marzeń. Leniuchowanie w styczniu to najgorsza rzecz, którą możesz dla siebie zrobić. Przesąd mówi, że kiedy styczeń będzie leniwy, to przez cały rok ciężko będzie Ci znaleźć motywację do działania.

Staraj się pamiętać sny

Styczniowe sny mogą być prorocze. Szczególnie te z pierwszych dni miesiąca. Jeśli wierzyć przesądom, sny z pierwszego dnia powiedzą Ci, co się stanie w styczniu, z drugiego, co będzie w lutym itp. Warto wiec spróbować je zapamiętać.

Nie wywołuj zdjęć

Wywoływanie zdjęć w styczniu sprzyja pogrążaniu się w tym, co już było. Może to spowodować, że będziesz miała mniej sił na pójście dalej i wykonanie pierwszego kroku w nowy rok. W styczniu bowiem bardzo ważne jest, aby odważnie i z podniesioną głową iść do celu. Wywołanie zdjęć może w tym przeszkodzić.

Nie wybieraj się w dalekie podróże

Styczeń jest wręcz stworzony do planowania. To pierwszy miesiąc w roku, masz więc czystą kartę i głowę pełną pomysłów? Bardzo dobrze! Z wprowadzaniem ich w życie poczekaj jednak do lutego. Szczególnie tyczy się to dalekich podróży. Przesąd mówi, że jeśli odbędziesz taką podróż już w styczniu, pozostałe miesiące przesiedzisz w jednym miejscu.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które znajdą miłość w 2023 roku. Kogo trafi strzała Amora?

Źródło: kobieta.pl 

Polecane wideo

„Najdroższe supermieszkanie” w Krakowie właśnie zostało sprzedane. Kosztowało… 15 mln zł!
„Najdroższe supermieszkanie” w Krakowie właśnie zostało sprzedane. Kosztowało… 15 mln zł! - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2023 08:42
🤮🤮😨🤔🥺😔🫡🫡🤨
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.01.2023 16:53
Ki na mm:bbq
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.01.2023 16:53
Mam Z Z M Zmma z Z Ze D Sz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2023 08:39
W tym roku mam dużo celi które chce zrealizować więc nie ma mowy o leniuchowaniu. Chce więcej podrózować, chce kupić roombę by nie tracić czas na odkurzanie tylko w tym czasie czytać książki itd. :)
zobacz odpowiedzi (1)
Ekebeke (Ocena: 5) 09.01.2023 22:12
Hejo ,dziś o22.11 piszę do was!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie